Joonistamismaraton 20. kuni 23. mail 2009

Anu Juurak

Tallinna Rahvusvaheline Joonistustriennaali projekti MANU PROPRIA raames viiakse läbi mitmeid erinevaid teema- ja kuraatoriprojekte Tallinnas (Eesti Kunstiakadeemias, Tartu mnt 1 ja Kanuti Gildi SAALis) ja selle lähiümbruses. Samasse sündmuste seeriasse kuuluv Joonistamismaraton on noortele kunstnikele suunatud üritus ning täiendab triennaali loodetavasti oma värskel ja vahetul moel.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nelja intensiivse maratonipäeva jooksul annavad avalikke loenguid ja viivad läbi meistriklasse rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikud Dan Perjovschi (Rumeenia), Mårten Spångberg, Tor Lindstrand (Rootsi), Cynthia Kukla (USA).

Joonistamismaraton uurib kaasaega, genereerib kujundeid, mis seostuvad demokraatia, globaliseerumise, pluralismi ja muu sinna vahele mahtuvaga ning populariseerib joonistamist kaasaegse kunsti kontekstis.
Joonistamismaraton pakub osavõtjatele ja vaatlejatele põnevaid loenguid, ühisarutlusi ja koostegemise lusti ning ideaalilähedasi tingimusi joonistusvahendite, materjalide ja lihttoitlustamise näol.

Joonistamismaraton dokumenteeritakse ning töödest ja seisukohtadest antakse välja kataloog. Maratoni ajal sündinud tööde näitus EKA Galeriis jääb avatuks 26.maist kuni 14. juunini.

Joonistamismaratoni esimese loengu 20. mail kell 16.00 ja meistriklassi “Fanzine” 21. mail, annab Rumeenia kunstnik Dan Perjovschi. Perjovschi on kaasaegse kunsti joonistav staar, tuntud oma vaimukate ja kriitiliste seisukohavõttudega nii lokaalsetel kui globaalsetel teemadel, oodatud esineja kunstikeskustes ja muuseumides üle terve maailma.
Vaata lisa http://www.perjovschi.ro

21. mai pärastlõunal juhatavad oma teema sisse Rootsi multitalendid, dramaturg, koreograaf, kriitik ja teoreetik Mårten Spångberg (esinenud ka Baltoscandalil) ja arhitekt ja performance-kunstnik Tor Lindstrand, kes moodustavad loomingulise tandemi International Festival, eksperimenteerides arhitektuuri ja etenduskunsti piiridel. Oma meistriklassis 22.mail demonstreerivad Spångberg ja Lindstrand, et on vaieldamatult divergentse lähenemise meistrid, PCM meetodi maaletoojad jms.

Vaata lisa http://international-festival.org

Maratoni kolmas esineja Cynthia Kukla (loeng 22. mai pärastlõunal) tuleb USA-st, Illinoisi Kunstiakadeemiast. Erinevalt eelpoolmainitutest viib oma meistriklassi 23. mail läbi vabas õhus, osaliselt Paljassaare sadamas, kus testib keskkonnamõjusid paberil ja paberiga, katsetades ebatraditsioonilisi, ammu unustatud joonistusvahendeid nagu vesi, liiv, kivid jms.

Maratoni lõpetamine toimub Mårten Spångbergi sooloetendusega ”Slow Fall” 23. mail kell 19.30 Kanuti Gildi SAAL`is. Vaata lisa http://www.saal.ee/event/47/ ja http://www.castyourart.com/en/index.php/2008/04/30/018-marten-spangberg-slow

Tänud: Eesti Kultuurkapital, Põhjamaade Kultuurifond, Eesti Kunstiakadeemia

Veel teavet:

Anu Juurak,

anu.juurak@artun.ee

56682455, 6267332

Vt. lisatud fotosid: Dan Perjovsghi, What happen to US,

MoMa New York, 2007

 

JOONISTAMISMARATONI AJAKAVA

20.05 kell 16.00 Dan Perjovschi avalik loeng „POSTmodern/EXcommunist”, aula

21.05 kell 10-12.30 Dan Perjovschi meistriklass “Fanzine”

          kell 13.30-15.00 ajakirja “Fanzine” vormistamine, kokkuvõte
21.05 kell 16.00 Mårten Spångbergi, Tor Lindstrandi avalik loeng, aula

22.05 kell 10-12.30 Mårten Spångbergi, Tor Lindstrandi meistriklass

          kell 13.30-15.00 diskussioon, kokkuvõte

22.05 kell 16.00 Cynthia Kukla loeng “Archeology of Meaning”, aula

23.05 kell 10–12.30 Cynthia Kukla meistriklass, väljasõit Paljassaare sadamasse.

          kell 13.30–17.00 tööde vormistamine EKA-s, kokkuvõte

23.05 kell 19.30 Mårten Spångbergi etendus “Slow Fall” Kanuti Gildi SAALis

 

 

Maratoni kavas võib tulla muudatusi, jälgige teadaandeid!

 

Alanud on eelregistreerumine meistriklassidesse: joon@artun.ee, tel 6267332

gruppide suurus 15-20

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht