Jõulujazzi särav finaal

Anne Erm

Trummar Ari Hoenigi (36) ja tema Punk Bop Trio kontsert teisipäeval Kumus tõotab tulla tõeliselt põnev jazzikogemus. Kristjan Randalu, kes seekord on Ari triopartner, kinnitab, et kuulda saab nii jazzistandardeid kui Ari omaloomingut. Krooniks kontserdile on Ari virtuoosne ja kordumatu trummimäng, ta on mees Ameerika jazzipüramiidi tipust. Ari on mänginud ja salvestanud rohkem kui saja muusikuga USA jazzi koorekihist, kaasa arvatud Herbie Hancock, Joe Lovano, Lew Soloff, Pat Martino, Kurt Rosenwinkel, Mike Stern, Richard Bona, Chris Potter, Joshua Redman jt.Kristjan Randalut ja tema muusikat tunneb Ari Hoenig juba 2003 .aastast, mil Kristjan asus elama New Yorki. Alates 2006. aastast, mil ta sai lepingu prantsuse plaadifirmast Dreyfus Records on tal mitmeid kindlaid partnereid ka Euroopas nagu Jean Michel Pilc, Johannes Weidenmueller, Euan Burton... viimane liitub trioga Jõulujazzi kontserdil.

Ari jagab workshop’ides oma kogemusi ülikoolides mitmel pool üle maailma. EMTA-s annab Ari Hoenig workshop’i 16. detsembril ja Viljandis 17. detsembril. Oma mõtteid pillimängust jagab Hoenig tihti ka ajakirjas “Modern Drummer Magazine”. Koostöös bassist Johannes Weidenmuelleriga valmis Aril raamat “Metric modulations” 2007 (Mel Bay Publishing).

Kolmapäeval Nokia kontserdimajas oma bändiga esinev Jean-Luc Ponty (1942) jazzi üks vaieldamatuid suurkujusid. Just tema teeneks võib pidada elektriviiuli saamist tõeliseks jazzipilliks. Ponty muusikas on nii Euroopa kui Ameerika jazzitausta, kui ka rockmuusika energiat ja maailmamuusika rütme. Koostöö John McLaughlini legendaarse ansambliga Mahavishnu Orchestra, kitarristide-heliloojate Frank Zappa, Al Di Meola, bassist Stanley Clark’i, pianist Chick Corea’ jt.-ga olnud põnevad. Viimasel ajal on ta partnerite nimistusse lisandud Bela Fleck, Alan Holdsworth, Philip Catherine, Billy Cobham jt.

JLP on salvestanud palju suurepäraseid heliplaate. Tema kontsertide graafik on jätkuvalt tihe. Novembris andis ta 21 kontserti USA-s. Tallinnas esitab ta valitud palu nii oma varasematelt heliplaatidelt kui ka viimase CD Atacama muusikat. Ka bändi liikmed on talle võrdväärsed partnerid. Willian Lecomte – üks parimaid prantsuse jazzpianiste, mängib Pontyga ta kümme aastat, Guy Akwa Nsangué – kes tuntud ka Cameroni kuulsast bassistide triost Richard Bona ja Etienne Mbappega – mängib Ponty’ga 1991. aastast ja löökpillidel Damien Schmitt, kes on prantsuse säravamaid fusion trummareid tuntud ka ansamblitest Zap MaMa, Sixun, Frank Gambale’, Alain Caron’, Hadrien Feraud’, Dominique Di Piazza, Lionel Louèkè jt. bändidest. Loe intervjuud JLPontyga laupäevasest Eesti Päevalehest!

Festivalile paneb punkti Christian Prommer’s Drumlesson. Prommer on edukamaid saksa DJ-sid ja produtsente, keda tuntakse klubimuusikaringkondades üle maailma. Ta on ansamblite FAUNA FLASH, TRÜBY TRIO ja VOOM:VOOM liige, paljude albumite ja remikside produtsent, trummar ja helilooja. Prommer ei karda piiride ületamist muusikas ja uute žanrite loomist, kui tema eesmärgid seda nõuavad.

Drumlesson, millega ta esineb Tallinnas on just üks selliseid. Paljud meie klubimuusikasõbrad said sellega tutvust teha läinud aastal Helsingis Flow festivalil. Laval on kolm löökpillimängijat, kuuma meloodialiini kannab itaalia päritolu virtuoospianist Roberto Di Gioia ja tugeva vundamendi loob bändile saksa bassist suurepärane improvisaator Christian Diener. See muusika ei saa ükskõikseks jätta ei jazzi- , afro-kuuba-latin rütmide ja klubirütmide austajaid. See on kuum ja aina tulisemaks läheb sõltuvalt publikust. Live-ansambliga Drumlesson on antud hulk kontserte USA-st Jaapanini. Uksed avatakse kell 20.00 kontserdi juhatab sisse DJ Sten Saluveer.

Suurepärane lõpetus neljateistkümnendale Jõulujazzile.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht