Jõulunäitus TAM Galeriis

TAM Galerii

2. detsembril, kell 18.00 avatakse TAM Galeriis heategevuslik jõulunäitus „ Maailm on mõistatus“. Jõulud on teatavasti imede ja endasse vaatamise aeg. Ühe kunstitöö valmimine on omaette ime ning tema lõppkuju ning sõnum tihtipeale võimalus vaadata ja korrastada oma mõtteid elu ja selles leiduva ilu osas. Seda põnevam ning ootamatum on aga võimalus osa saada Tallinna Puuetega Noorte Keskuse JUKS kunstitubades valminud taiestest ning nende eriliste autorite maailmanägemusest, mis on nii omalaadne, ent ometi paljuski hingelähedane igaühele meist.  Kahes näitusesaalis on üleval JUKSi keskuse andekate kunstnike Diana Rahuba ning Evelin Avingo pastelljoonistused.    

Diana Rahuba 

Lisaks väga mõjuvatele portreedele on kunstnikul valminud seeria Tallinna vanalinnast, suurel hulgal lillemaale ning väga atraktiivsed on tema linnud ja kalad. Kunstniku tööd on tihedalt läbi töötatud ja haruldaselt hea värvitunnetusega. Tema arvukad portreed lummavad vaatajat oma kohati justkui teisest aja- ja kultuuriruumist meile saabunud inimeste tervitustega. Portreed suhtlevad vaatajaga, nende intensiivne pilk jääb kauaks meelde. Inspiratsiooni saab ta tavaliselt mõnest fotost naisteajakirjas, postkaardist või ka vaasis olevatest lilledest. Talendikal kunstnikul on ka varasemaid näitusi .    

Evelin Avingo 

Evelin on jõuline ja muljet avaldav autor. Lapsest saati on ta kujutanud kauneid naisi, loomi ja linde. 5-6 aastat tagasi oli Evelinil graafika periood, mil tal valmisid papitrüki tehnikas lummavad eksootilised naised kaunites kleitides ja hurmavates kübarates koos muhedate loomade, eeskätt kassidega. Kassid tunduvadki olevat tema lemmikloomad, sest nende juurde on ta ikka ja jälle tagasi pöördunud. Praegu töötab Evelin õlipastelli tehnikas. 

Nii tema kui Diana juhendaja on Hellekai Põldra      

Tallinna Puuetega Noorte Keskus JUKS korraldab oma kunstiõpilaste näitust üheaegselt nii Tallinna Rahvusraamatukogus kui TAM Galeriis. Rahvusraamatukogu näitusesaalides on alates 8.detsembrist üleval näitus „Kui tuled lähemale, kuuled mind“, kus lisaks maalidele-joonistustele on esindatud ka tarbekunst ning lai autorite ring.         

Kaht näitust ühendav kulminatsioon toimub 16. detsembril kell 18.00 Jõuluoksjoniga TAM Galeriis, kus kõigil osavõtjatel on võimalik soetada endale või lähedastele eriline jõulukink. Oksjoni tulud lähevad Puuetega Noorte Keskuse JUKS loomingulisele perele.

Näitus „ Maailm on mõistatus“ on TAM Galeriis avatud 2. – 19. detsembrini.  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht