Jüri Kuuskemaa jagab mälestusi Alur Reinansist ja tema kunstikollektsioonist

Evelina Vedom

Kolmapäeval, 3. aprillil kell 18 tutvustab kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa Mikkeli muuseumis näitust „Kollektsionääri kirg. Hõbe ja graafika Reinansi kogust”. Samal ajal toimub töötoas lasteprogramm 5–11-aastastele lastele. Osalemine muuseumipiletiga.

Jüri Kuuskemaa, kes tundis kollektsionäär Alur Reinansit isiklikult, räägib meeleolukatest kohtumistest tema perekonnaga. Ekskursioonil tuleb näituse eksponaatide põhjal juttu Eesti hõbedakunsti ajaloost, kuid samuti sellest, milline oli Alur Reinansi isiklik suhe kogusse kuulunud haruldaste hõbeesemetega. Jüri Kuuskemaa mälestusi Alur Reinansist on võimalik lugeda ka näitusega kaasnevast Reinansi kunstikogu kataloogist.

Näitusele „Kollektsionääri kirg. Hõbe ja graafika Reinansi kogust” on välja pandud 17.–20. sajandil Eesti aladel valminud hõbetöid, samuti 18.–19. sajandi Eesti-teemalist graafikat ja Eduard Wiiralti sõjajärgseid töid. Kollektsiooni pärandas muuseumile Sven Alur Reinans (1932–2010), Eestis sündinud ja peamiselt Rootsis elanud aktiivne kultuuritegelane, kelle suurimaks kireks oli kunsti kollektsioneerimine. 2012. aastal andis perekond Reinans suure kunstikollektsiooni üle Eesti Kunstimuuseumile.

Kell 18.45. toimub sama ekskursioon vene keeles.

Näitus „Kollektsionääri kirg. Hõbe ja graafika Reinansi kogust” on Mikkeli muuseumis avatud 5. maini 2013.

Ekskursioon toimub publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames, mis kestab Eesti Kunstimuuseumi Kadriorus asuvates muuseumides 2012. aasta oktoobrist 2013. aasta aprillini, kui Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kuni 20.00.

Üritused toimuvad:

iga kuu 1. kolmapäeval Mikkeli muuseumis

iga kuu 2. kolmapäeval Kadrioru kunstimuuseumis

iga kuu 3. ja 4. kolmapäeval Kumu kunstimuuseumis

Lisainfo:

www.kunstimuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht