Jussi Valtakari ja Eeva-Kaisa Jakkila ühisnäituse avamine

Tampere Maja

Jussi Valtakari ja Eeva-Kaisa Jakkila ühisnäitus

Tampere Maja galeriis 24.01. – 17.02.2013

Näituse avamine neljapäeval, 24. jaanuaril kell 17

Jussi Valtakari ja Eeva-Kaisa Jakkila on Soomest pärit kunstnikud, kes läinud aasta novembrikuus alustasid üliõpilasvahetuse korras õpinguid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis – Jussi skulptuuri- ja Eeva-Kaisa maaliosakonnas. Oma siinoldud aja on kunstnikud veetnud Tampere Majas, ammutanud Tartu tänavatelt inspiratsiooni ning selle kolme kuu jooksul oma loomingusse suunanud. Tartus valminud teostest ongi kokku pandud 24. jaanuaril Tampere Maja galeriis avatav näitus.

Eeva-Kaisa Jakkila töid inspireerib loodus. Jakkila sõnul soovib ta ükskõiksust ja ahnust täis maailmas kirjeldada meile alles jäänud looduse ilu. Selleks kasutab kunstnik kõige meelsamini akvarellitehnikat, mis sobib loodust kujutamiseks tänu oma valgusrikkusele ja läbipaistvusele.

Jussi Valtakari kasutab oma töödes lateksvärvi, silikooni ja puitu. Teda inspireerivad mälupildid ning see, kui erineval viisil võib midagi mäletada. Igal inimesel on oma vaatenurk ning sellest tulenevalt ka oma mälestused. Nii kajastavad ka tema tööd kunstniku enda arusaamu, teda mõjutanud sündmusi ja keskkonnamuutusi. Viies tööd galeriisse, muutuvad tausta teisenedes ka tööd ise.

Eeva-Kaisa Jakkila (s. 1954) on mitmel korral üksiknäitustega üles astunud Soomes, ühisnäituste osalisena lisaks Soomele ka Taanis ning Norras, Eestis Tallinnas ja Jõhvis. Ka Jussi Valtakaril (s. 1955) on aastate jooksul olnud mitmeid isikunäitusi Soomes ning ühisnäitustel on tema teosed esitletud Soomes, Karjalas, Norras ja Eestis.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev 9-18. Näituse külastamine on tasuta! Olete oodatud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht