Kadrioru kunstimuuseum kutsub Suurele maalilaupäevale

Evelina Vedom

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäeval, 25. mail kl 11.00–17.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumis ja Mikkeli muuseumis traditsiooniline Suur maalilaupäev, mis pakub kogu perele võimaluse luua kunstiteoseid, külastada näitusi ja osaleda giidiga ekskursioonidel. Osalemine muuseumipiletiga.

„Juba 12. korda toimuv Suur maalilaupäev on paljudele tuttav üritus, kus saab kogu perega kunsti keskel ning ise kunsti luues oma laupäeva veeta,” sõnas Kadrioru kunstimuuseumi haridustöö kuraator Kristel Soidra. „Sel korral kaasnevad maalilaupäevaga põnevad töötoad ning lai valik kaasahaaravaid kohtumisi ja kuraatoriekskursioone.”

Sel aastal on Suur maalilaupäev eriti suurejooneline, hõlmates kaht muuseumi – Kadrioru kunstimuuseumis saab tutvuda Ilja Repini loominguga näitusel „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes” ning Mikkeli muuseum ootab külastajaid animalistikapäevale näitusel „Lõvist leevikeseni. Animalistikat perekond Sterni kogust”. Nii Kadrioru kunstimuuseumis kui ka Mikkeli muuseumis avaneb nähtust inspireerituna võimalus luua päris oma kunstiteoseid.

Kell 11.00 avatakse Kadrioru lossi ees laenutuspunkt, kust on võimalik laenutada joonistustarbeid ja molberteid ning asuda Ilja Repini joonistuspärandist inspireerituna end ümbritsevat kaunist parki jäädvustama. Mikkeli muuseumis avatakse lastele animalistika miniateljee.

Kell 11.30 venekeelne ekskursioon näitusel „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes”

Kell 13.00 eestikeelne ekskursioon näitusel „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes” kuraator Linda Lainvooga

Mikkeli muuseumis toimub samal ajal animalistikapäev, kus kohtutakse dr Aleksander Sterni, Mati Kaalu ja Aleksei Turovskiga.

Näitust „Lõvist leevikeseni. Animalistikat perekond Sterni kogust” tutvustab kuraator Mai Levin. Animalistikapäeva kavaga saab lähemalt tutvuda siin:

http://www.mikkelimuuseum.ee/et/kylastajale/kalender?view=event&id=1215

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht