Kai Herkeli “Himaalaja lapsed”

Anders Härm

Kai Herkel näitus "Himaalaja lapsed" avatakse Tallinna Linnagaleriis (Harju tn.13) neljapäeval 5. märtsil kell 18.00. Kai Herkeli näitus ”Himaalaja lapsed” on kunstniku enda sõnul ”kunstiantropoloogiline”  uurimus sellest kuidas lapsmunkadest kasvatatakse kloostris lugupeetud laamad. Herkel viibis Lamayuru kloostris ligi kuu aega elades seal praktiliselt samadel askeetlikel alustel munkadega ja jäädvustas video ja foto abil munkade argielu. 

Kunstnik ise kirjeldab oma kogemust nii: ”Lamayuru klooster on kuulus tiibeti maditatsiooni kõrgetasemelise õpetamise ja praktiseerimise poolest; igapäevane rituaalse teksti harjutamine kaigub iga päev kell neli üle Himaalaja. Kui küsisin lastelt, et kas nad tahaksid olla tavalised külalapsed, tuli üksmeelne vastus, et ei. Põhjenduseks tõid väikesed mungad, et laamaks olemine ja rituaalsed oskused, mida täiskasvanud mungad neile õpetavad, annavad neile kõrgema staatuse ja eelised, mida külalastel ei ole oma kodukülas ei ole. Eeliseks pidasid poisid ka teiste külainimeste lugupidavat suhtumist neisse.”

Linnagaleriis esitatakse kogutud materjali visuaalse välitöö päeviku vormis, katketena poiste igapäevastest tegemistest ja toimetamistest. Fotode juurde kuuluvad 2 lühikest videoklippi.

NB! Seoses majanduskriisiga on Tallinna Kunstihoone ja teised Kunstihoone haldusalasse kuuluvad näitusepinnad alates märtsist avatud üksnes kolmapäevast pühapäevani. Lahtioleku kellaajad jäävad samaks: 12.00-18.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht