Kaia Kiige ja Pascal Foucart`i ühisnäitus

008 Galerii

008 Galerii teatab, et 26. märtsil kl 17 avatakse Kaia Kiige ja Pascal Foucart`i ühisnäitus "Moodsas valgustuses" Rävala 7. Käesolev ühisnäitus avab galeriis sarja Minimalism 2009. 

Pascal Foucart (1961) on Prantsusmaa Kunstnike Liidu liige alates 2000.a.tema tööd on leidnud koha Galerie Art Generation Pariisi alalises kollektsioonis. 2003. a. toimus Louvre`i Muuseumis näitus-konverentsteemal “Valgus maalikunstis ja mida võib astronoomia meile siinkohalõpetada”. Pascal dekomponeerib maalis valgust läbi värvide, tema lähenemine valguselemaalikunstis on lähedame astronoomidele, kes uurivad ja analüüsivad tähtede olemust ja koostist. Valgus näitab teed, milline oli täht tuhandete valgusaastate kauguses. Pascal otsib maalikunstis analoogsete vahenditega rütme ja vibratsioone, mis panevad maali laulma. Kunstniku tehniline käsitlus on alati täpne ja minimalistlik – on siis töövahendiks pahtlilabidas või pintsel – värvikoloriit on rikas ja see loobki mulje, et maalid on erinevad kuigi baas on muutumatu ja konkreetne. Pascal Foucart oli üks esimesi Pariisi DJ-te (80ndad) ja tema looming on seotud helikunstiga. Louvre’i seminar-näituse helitaustana kasutas ta oma tööprotsessi tekkinud igapäevaheli salvestusi miksituna Jupiteri magnetvälja “huugamisega”. Kunstniku sõnul on inimene galaktika laps ja inimese ja tähtede koostis on sarnane – oleme tehtud tähtede tolmust. Astronoom Pascali (ise hariduselt insener) sees uurib ja püüab aru saada tähtede ja inimeseolemusest ja ühisest teest. Vaadates Pacal Foucart’i maale tõstame pilgu tähtede poole! 

Kaia Kiik (1973) on täiesti eestimeelne ja -keelne kunstnik ja elab Pariisis.Prantsusmaale läks ta üle 10 aasta tagasi eesmärgiga õppida filosoofiat. Kujunes nii, et Kaias peitunud kunstianded lõid esile ja alates 2002. a. on Kaia tööd rännanud Pariisist näitustele ümber maailma – Kõln, Tokyo, Los Angeles.Los Angeleses viibides avastas Kaia Kiik, et õues oli võimatu maalida, segas kuumus ja tuul, mis kandis niiskele lõuendile liiva, taimeosasid, kivitükikesi ja puru. Alguses see segas aga siis hakkas meeldima ja Kaia hakkas mängima; tulemus on skulpturaalsed pildid, mis kannavad endas juba kunstniku antud emotsionaalset sõnumit. Loomisprotsessi käigus Kaia kihistab mälestusi ja koondab töödesse esemeid ja avab ukse uuele. Avab ukse uuele – sõna otseses tähenduses. Pascal Foucart ja Kaia Kiik on ateljee-naabrid Pariisis.

Näitus jääb avatuks kuni 22.04. E-R 9-18

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht