Kaire Nurga “Toomiku-loeng 5 (mees ja naine)” Tartu Kunstimajas

Triin Tulgiste

ART IST KUKU NU UT haridusprogramm.

Esmaspäeval, 5. novembril algusega 18.00 toimub Tartu Kunstimajas (Vanemuise 26) maalikunstniku ja Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõu Kaire Nurga ateljee-loengute raames  „Toomiku-loeng 5 (Mees ja naine)“.*
Jaan Toomiku looming on absoluutselt inimkeskne, misläbi soospetsiifika joonistub reljeefselt esile. Nagu arvata võib, ei vasta see mitte punktipealt feministlikule sedastusele patriarhaalsest meeskangelasest ja naisest kui eelkõige bioloogilisest olendist ning seeläbi alatisest Teisest.  
„Toomiku-loeng 5“ keskendub Jaan Toomiku meestegelasele ja naistegelasele. Kõrvutavalt vaadatakse töid erinevaist loomeperioodidest.

Alateemadeks:
a)    Isa ja poeg, ema ja tütar/poeg
b)    Naine JA mees
c)    Naine
d)    Mees contra naine
e)    Mees ehk naine

Markeeritakse kõrvutusi konkreetsete teostega tervelt realt teistelt autoreilt: J. L. David, Guerilla Girls, Judy Chicago, Marcel Duchamp, Edgar Degas, Mary Cassatt, Mare Tralla, Karin Luts, Diego Velazquez, Rembrandt, Eve Kask, Louise Bourgeois, Antony Gormley, Ana Mendieta, Edvard Munch, Karl Pärsimägi, Mark Kalev Kostabi, Sofia Kulik.

Kõik huvilised on oodatud.

*Kokku kavas Jaan Toomiku loomingust 8 ateljee-loengut.

ATELJEE-LOENGU  VORM
Ateljee-loengud on teatud AVATUD ATELJEE situatsioon.

Ateljeeloengu VORM on võimalikult süntees- ja multivorm, hõlmates loengut, vaba vestlust-arutelu-ettepanekuid-loovprojekte, performance’likke elemente, jne, mh suupistet + teed.
ATELJEE-LOENG on autori-algatus, põhineb paljude erinevate loenguvormide ja õpetamismetoodikate läbipraktiseerimisel;  eesmärk on rohkete kõrvutuste ja probleemipüstituste kaudu teha võimalikult tajutavaks spetsiifiliselt (kaasaegne) kunstiline keel / sõnum.

Ateljee-loengu vorm on avatud muutustele, sh vastuvõtlik kuulajate ettepanekutele.

Ateljee-loengud toimuvad konkreetses ateljee-keskkonnas, Tartu Kunstimaja 34 m²-lises ateljees, mis aastatel 1959-94 kuulus Ilmar Malinile, alates a-st 1996 – Kaire Nurgale. AVATUD ATELJEE SITUATSIOON hõlmab/sisaldab mh ka kohapealset isiklikku kunstiraamatukogu ja peamisena – vahetut loovkeskkonda ühe konkreetse ateljee näol Kunstimaja kui terviku kontekstis (koos kõigi selle ateljeede ja näituseruumidega).

Loenguruumi mahutavus optimaalselt ca 20-25 inimest.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht