Kaja Tooming Buchanani näitus “Time Is the Country” Kuressaare Raegaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Digitaaltrükk ja installatsioonid ruumis  „Time Is the Country“ Kuressaare Raegaleriis 10.06-11.07.2017

Reedel, 9. juunil  kell 16.00 avab oma neljanda isiknäituse Kuressaare Raegaleriis Kaja Tooming Buchanan (1964), neiupõlvenimega Salujärv.
Tema varasemad  näitused on toimunud aastatel 1996 („Eluring“), 1999 ( „Sügis 1999) ja 2003 („ Backside“).

Saarlasest kunstnik disainer ja teadlane  lahkus peale keskkooli lõpetamist Kuressaarest, et minna õppima Tallinna Kunstiülikooli disaini ja tekstiili. Õpingud viisid ta Eesti pealinnast edasi Göteborgi ülikooli, kus ta 2007. aastal  kaitses oma disainialast doktoritööd “Toward a Poetics of Fibre Art and Design”. Doktoritöö eesmärk oli saavutada kaks ülesannet samaaegselt: luua kunstitöö, mis on esteetliselt nauditav ruumis, aga samal ajal funktsionaalne. Ta kaitses oma teadustööd Jonseredi mõisas, luues sinna kolm funktsionaalset kunstiteost. Magistritöö kaitses Buchanan sama ülikooli kunstiteaduste kateedri juures. Samuti on tal diplom EKA tekstiilikunsti erialalt.

Käesoleval ajal prof. Buchanan elab ja töötab USA’s ja Hiinas. Ta on disaini professor Tongji ülikooli Disaini ja Innovatsiooni Kolledžis Shanghais, Hiinas.  Lisaks on prof. Buchanan Experience Design Lab direktor. Ta on töötanud professorina USA’s ja Hiinas, lisaks külalisprofessorina Itaalias, Mehhikos, Taanis, Eestis ja mujal maailmas.  Samuti on ta läbi viinud workshope ja pidanud loenguid  üle maailma.

Kaja Tooming Buchananil on olnud üle kümne isiknäituse ja ta on osalenud rohkem kui kahekümnel rahvusvahelisel grupinäitusel. Talle on omistatud rohkem kui kakskümmend rahvusvahelist auhinda ja teadusuurimusstipendiumi.

Kuressaare Raegaleriis esitleb Kaja Tooming Buchanan digitaaltrükis valminud töid ja installatsioone ruumis. Näituse nimetus „Time Is the Country“  on inspireeritud USA kirjaniku Li-Young Lee poeemist „In His Own Shadow,“ mis rõhutab olemise valulist eksistensiaalsust. Aeg on mõõdetav. Veelgi olulisem on aga aja kvalitatiivne tähendus, mis loob emotsionaalse ja intellektuaalse olemise koosluse füüsilises ruumis.
Inglise kirjanik T.S Elliott on kirjutanud:

„Time present and time past,
Are both perhaps present in time future,
And time future contained in time past.“

Näitus jääb avatuks kuni 11. juulini 2017.

Raegalerii
Kuressaare Kultuurivara
Tel. 45 33 266
www.kultuurivara.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht