Kalanäitusel saab teada, milline kala lõhnab nagu värske kurk

Liis Rohtmets

Homme, 4. oktoobril Eesti Loodusmuuseumis avataval kalanäitusel saab näha nii elusaid kui ka fotodele jäädvustatud kalu. Läänemere saasteprobleemidele aga juhib tähelepanu vee all filmitud video ning prügi sorteerima õpetav interaktiivne mäng.
 
„Laialt on levinud arvamus, et Eesti kalad näevad igavad välja. Seda eriti võrreldes troopiliste vete elanikega. Kalanäitus aga tõestab vastupidist – Läänemeres elab sama huvitavaid kalu nagu lõunamaa vetes,” rääkis Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja Tiit Hunt ning tõi näiteks kirevas pulmarüüs ogaliku ja meripühvli.
 
Kalanäitusel on üleval Tiit Hundi fotod 30-st Läänemeres elavast kalaliigist, pilte toetavad tekstid annavad ülevaate kaladele iseloomulikust käitumisest ja välimusest. Lisaks fotodele näeb muuseumis suurt hulka elusaid vee-elanikke – seitse akvaariumit on asustatud eksootiliste kaladega, ühes akvaariumis on end sisse seadnud Läänemere kalad.
 
MTÜ Eesti Sukeldujate Klubi installatsioon viib näitusekülastajad allveelaevaretkele: vaadates ekraani, mis on paigaldatud 180-kraadise poolringina, tundub nagu viibiksid ise merepõhjas. Ekraanil linastuv video annab ettekujutuse Läänemere saastatusest. Interaktiivne prügi sorteerimise masin juhendab aga, kuidas igapäevaelus toimida nii, et Läänemere tundlik elustik säiliks.
 
Kalanäitust rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Näitus on avatud 4. novembrini, mil selle vahetab välja fotonäitus Vereta jahil pildile püütud loomadest. Kalanäitusega samaaegselt saab Loodusmuuseumis alates oktoobri keskpaigast imetleda mineraale.
 
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai tänav 29a ja on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10.00–17.00 (erand on 4. oktoober, mil muuseum on avatud kuni 16.00).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht