Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi esimeseks laureaadiks sai Liis Nimik

Julia Aleksandrova

4. detsembril Jõhvi Kontserdimajas toimunud pidulikul vastuvõtul selgus esimene Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi laureaat, kelleks sai noor režissöör Liis Nimik õpetaja ja õpilase suhte oskusliku tabamise ning dokumentalistile väga olulise elu usaldava hoiaku säilitamise eest tõsielufilmis „Helene elukool“, mis filmiti Maidla põhikoolis 2009 – 2010.

Žürii eripreemia pälvis filmide „Sügisball“, „Püha Tõnu kiusamine“ ning „Idioot“ produtsent Katrin Kissa, kelle jäägitu pühendumus on aidanud viia Ida- Virumaa maastike kontrastid ja müstika maalima filmikunsti kõige kõrgemale tasemele: 2010. aasta Euroopa Filmiakadeemi auhinna nominentide hulka parima kunstnikutöö kategoorias.

Kaljo Kiisa nimeline stipendium asutati käesoleval aastal Viru Keemia Grupp ASi, Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi Vallavalitsuse ning Tallinnfilmi poolt eesmärgiga ühiselt hoida Ida-Virumaalt pärit filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisa (1925–2007) mälestust ja innustada noori filmitegijaid avastama ja jäädvustama Ida-Virumaa mitmekesisust. Konkursist võttis osa 7 noort filmitegijat ja üks loominguline kollektiiv. Źürii eripreemia väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

2010. aasta źüriisse kuulusid filmirahva esindajatest Tiina Lokk, Ilmar Raag, Enn Säde ja Raimo Jõerand.

Tiina Lokk, Euroopa Filmiakadeemia ja SUMMIT IFF nõuandajate koja liige, Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali  eestvedaja Eestis: „Väga sümboolne on see, et Kaljo Kiisa esimese noore filmitegija stipendiumi kätteandmine leidis aset samal kuupäeval nagu ka Euroopa filmigaala Tallinnas. Meil on tõesti palju noori ja andekaid filmitegijaid, kes võtavad osa Euroopa mainekamatest filmifestivalidest. Mul on siiralt hea meel, et tublid idavirulased toetavad ja innustavad noori filmitegijaid  nende keerulisel eneseavastamise ja talendi arendamise teel.“

Stipendiumi laureaadi Liis Nimiku dokumentaalfilm sarjast „Eesti lood“ on Eesti Televisioonis eetris kolmapäeval, 8. detsmebril kell 22.30.

2011. aasta Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi taotluste esitamise kord ja tähtaeg  kuulutatakse välja septembris 2011. Lisainfot algatuse ja kandideerimise korra kohta leiab aadressil www.vkg.ee/kaljokiisk

 

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht