Kaljo Põllu “Abstraktsuse mõtestamine” Tartu Lastekunstikooli galeriis 9. XII 2008 – 9. I 2009

Margus Kiis, TLKK galerist

Eesti kunstiajaloo üks suuremaid novaatoreid, uuendajaid ja põhimõttemehi, vanameister Kaljo Põllu esineb üle hulga aja jälle Tartus. 9. detsembril kell 17 avab ta Tartu Lastekunstikooli galeriis (Jakobi 52) oma maalinäituse “Abstraktsuse mõtestamine", kuigi abstraktsuse mõtestamist peale teenekas kunstnik-mõtleja iseenesest absurdseks.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eksponeerimisele tuleb 21 teost, millega Põllu sõnade kohaselt püütakse stiililiselt üle oma varju hüpata”.

Kui keegi veel ei tea, siis Kaljo Põllu (sünd. 1934) hakkas 1960-ndate keskpaiku oma kel uurima op-kunsti võimalusi, olles ks esimesi selle kunstivoolu viljelejaid. 1967 oli ta üks kunstirühmituse Visarid asutajaid ja järgneva viie aasta jooksul ka ks olulisemaid eestvedajaid. Visarite tegevus oli noil aegadel väga aktiivne, sisaldades lisaks kunstiloomele ka kunstiteooria maaletoomist, artiklite kirjutamist ja tõlkimist, näituste korraldamist. Peale Visarite tegevuse lõppu asus Kaljo Põllu otsima eestlaslikku eripralist kunsti leides seda rahvuslikus elemendis.

Kaljo Põllu on sndinud Hiiumaal Krgessaare vallas Kopa külas. Aastail 1956-1962 õppis ta Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas klaasehistöö erialal. Pärast lõpetamist töötas Tartu ülikooli kunstikabineti juhatajana, olles ühtlasi kunstnikerühmituse Visarid juht. Aastast 1965 on ta Eesti Kunstnike Liidu ja aastast 1992 Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Vljaspool Eestit on Põllu töödega saanud tutvuda Islandi, Taani, Rootsi, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Austria, Ungari, Ameerika Ühendriikide ja Austraalia kunstipublik. Tema tegevust on tunnustatud 1974. ja 1985. a Kristjan Raua nimelise kunsti aastapreemia ning 1997. a Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga. Kaljo Põllu on teinud mitukümmend näitust, sellest suure osa Tartus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht