Kammerkoor Collegium Musicale Schleswig-Holsteini muusikafestivalil

Kristel Üksvärav

Kammerkoor Collegium Musicale sõidab homme Saksamaale, et osaleda Schleswig-Holsteini muusikafestivalil. Kontserdil pealkirjaga „Songs of Change“ juhatab koori mais Eestit külastanud helilooja Eric Whitacre.

Kammerkoor Collegium Musicale esitab kontserdil Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Pärt Uusbergi loomingut. Dirigent on Maarja Helstein. Koos ETV Tütarlastekooriga tulevad Aarne Saluveeri juhatmisel ettekandele A.Kunileid „Koit“ ja P.Sarapik „Ta lendab mesipuu poole“. Eric Whitacre dirigeerimisel lauldakse kontserdil lisaks helilooja enda loomingule Urmas Sisaski „Püha“

„Oleme rõõmsad, et meid sellisele tuntud ja mastaapsele festivalile kutsuti ja et see sõit ka teoks saab,“ rääkis Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav. „Suvi on meil olnud elamuste- ja reisiderohke, kõikjal oleme laulnud Eesti heliloojate loomingut. Heameel on teha seda ka Saksamaal.“

Kodus saab Collegium Musicalet kuulda 11.augustil kell 20 Tallinna Jaani kirikus toimuval Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali lõppkontserdil. Augusti lõpus külastab Collegium Musicale kutsel esimest korda Eestit ansambli The King´s Singers asutajaliige ja kauaaegne laulja, Yale´i ülikooli emeriitprofessor dirigent Simon Carrington. Kontserdid Carringtoni dirigeerimisel toimuvad 24.augustil Hiiumaal, Pühalepa kirikus ja 25.augustil Tallinnas Mustpeade majas.

Kammerkoor Collegium Musicale tuli kokku 2010. aastal dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega. Olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed.
2011. aastal osales koor kolmel rahvusvahelisel konkursil (Tallinnas, Gorizias ja Arezzos), kus kokku saavutati üks Grand Prix võit, seitse (!) kategooria võitu, üks kolmas koht ja kaks eripreemiat. Aasta 2012 oli koorile samuti kontsertide ja esinemiste rohke. Septembris osaleti Soomes IV rahvusvahelisel Harald Anderseni nimelisel kammerkooride konkursil, kus jõuti finaali. Ühtlasi valmis koori esikplaat „Peegel peeglis“, kus kõlab kahe Eesti helilooja Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming. Tänavu on kooril fookuses V.Tormise tsükli „Unustatud rahvad“ esitamine. Kontsert kogu tsükli ettekandmisega toimub sügisel.
Eesti Kooriühing tunnustas kammerkoori Collegium Musicale “Aasta koor 2011” tiitliga ja dirigent Endrik Üksvärav sai “Aasta noor dirigent 2011” tiitli. Tänavu pälvis koori CD „Peegel peeglis“ Eesti Kooriühingult auhinna „Aasta kooriplaat 2012“.
Loe lisaks: www.collegiummusicale.ee ja www.facebook.com/collegiummusicale

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht