Kantaat sündimata lastele

Astrid Raja

Pühapäeval, 15. märtsil, kell 18:00 tuleb Tallinnas esmaettekandele helilooja Mart Siimeri kantaat  “Lapsed vaatavad maailma pääle...” Helen Lokuta ja Raul Miksoni esituses. Kontserdi idee on algatatud  Eesti Kirikute Nõukogu poolt ja pühendatud sündimata lastele.

Tallinna Metodisti kirikus ettekandele tulev teos kuulub vaatamata kahele olulisele solistile ja orkestrile koorimuusika žanri. Teose esitamisel saadab Helen Lokutat ja Raul Miksoni ligi sajaliikmeline oikumeeniline ühendkoor Coro Consonante ning Collegium Consonante orkester. Dirigent on Lehari Kaustel.

Helilooja Mart Siimeri sõnul on teost keeruline liigitada, sest antud “heliteos on kas suur kantaat või väike oratoorium.”  “Rõhuasetus on lisaks muusikale ka kirjandusel – eesti luulel, sealhulgas Indrek Hirve ja Doris Kareva poolt teose jaoks kirjutatud tekstidel, “ ütleb Mart Siimer.

Lühikese sõnavõtuga esineb Eesti Bioeetika Nõukogu ning Eesti Kirikute Nõukogu liige Meego Remmel. “Tegemist on Eesti kultuuriloos  enneolematu ja ainulaadse sündmusega – esmaettekandele tulev helitöö on pühendatud lastele, kes on surnud enne sündi või sündinud ja siis surnud,” ütleb Remmel.

Eesti Kirikute Nõukogu poolt ellu kutsutud kontsert kannab endas laiemat eesmärki – väärtustada lapsi, perekonda ja elu. Kontserdil  mõtiskletakse elu pühaduse üle ning mälestatakse lahkunud lapsi.

Kontserti korraldab aastaid sakraalmuusika alal tegutsenud muusikaühing Crescendo.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht