Kanuti Gildi SAALis esietendub Henri Hüti, Taavet Janseni, Maike Londi ja Kaie Olmre Hüti lavastus “BEIBED”

Eneli Järs

16. aprillil esietendub Püha Vaimu SAALis Henri Hüti, Taavet Janseni, Maike Londi ja Kaie Olmre Hüti loodud lavastus “BEIBED”.

Igavuse ajastul, kus pühitsetakse mitte milletki sündinud müra saab selgeks et olen Ma olen valmistoode ja mu unistused on normiks. Etenduskunstnikud Henri Hütt, Taavet Jansen, Maike Lond ja Kaie Olmre-Hütt said kokku, et visualiseerida kuidas popkultuurilised liikumied on saanud uus uueks ja meil ei jää muud üle kui seda tähistada. Ma olen Jennifer ja tants on mu teine nimi.

Henri Hütt on tehnoloogiliste huvidega etenduskunstnik ja koreograaf, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme. Viimasel ajal on ta tegelenud „distant artist” kunstnikupositsiooni väljatöötamisega, mis kujutab endast introvertset inimkaugust läbi põhjamaise minimalistliku prisma. Alates aastast 2010 on Henri olnud aktiivselt etenduskunsti valdkonnas ning teinud tegusid, mida siiani kahetsema pole pidanud.

Maike Lond on lõpetanud ArtScience eriala Haagi Kuninglikus Kunstiakadeemias. Aastal 2005 loodud MIMprojecti üks eestvedajatest (www.mimproject.org).

Maike heli- ja lavastustööd on etendunud või eksponeeritud teatrites, meediakeskustes ja festivalidel üle Euroopa. Hooajal 2013/2014 on valmimisel projektid Kunstihoones, Kanuti Gildi SAALis ja Draakoni galeriis.

Taavet Jansen on koreograafiharidusega lavastaja, programmeerija ja interdistsiplinaarne kunstnik. Lõpetanud Tallinna Ülikooli, magistrikraadi saanud Amsterdami Teatrikoolis Tantsu ja Uue Meedia erialal. Töötanud koos paljude rahvusvaheliselt tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja institutsioonidega.

Kaie Olmre-Hütt lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias butafoor-dekoraatori eriala. Kostüümikunstnik ja rekvisiitor nii erinevates tantsulavastustes kui ka lühifilmides. Hetkel õpib Eesti Kunstiakadeemias kunstikultuuri teaduskonna magistrantuuris.

Y: HÜTT & JANSEN VS X: LOND & OLMRE “BEIBED”
Esietendus ja etendused 16+17+18+19+20 aprill kell 19:30 Püha Vaimu SAALis.
Etendusele 17. aprillil järgneb vestlus kunstnikega.
Etendus on inglise keeles.

Autorid ja esitajad: Henri Hütt, Taavet Jansen, Kaie Olmre-Hütt, Maike Lond
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Pilet: eelmüügist Piletilevis 5/8 EUR, enne algust kohapeal 7/10 EUR

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht