Kauaoodatud läti-soome näituse ja uute galerii ruumide avamine

Olga Temnikova

Temnikova & Kasela galeriil on heameel teatada, et reedel, 11. novembril kell 18 galerii uutes ruumides Lastekodu tänaval 1 toimub rahvusvahelise kaasaegse maali näituse pidulik avamine. Näitus “Enough is enough” (Küllalt - ingl) on koostööprojekt kahe maalija Inga Meldere ja Mikko Hintzi vahel, mis toob esile totaalselt uue dimensiooni nende töödes. Projekt on loodud spetsiaalselt Temnikova & Kasela Lastekodu galerii jaoks. Noor, juba aga leidnud professionaalse publiku heakskiitu soomlane Mikko Hintz on suhteliselt uus nimi eesti publiku jaoks, samas aga lätlane Inga Meldere on olnud meie orbiidil pikemat aega. Peale meie mitmeid edukaid välismaa projekte Meldere ja Hintzi isiknäitus lõpuks Tallinnas!

Kunstikriitik Iliana Veinberga (LV):
“Olgugi, et Mikko Hintzi tööde maalilised pinnad on väärtus omaette, ei ole vähemoluline ka ta käsitletav teema. Galeriis eksponeeritavatel töödel arendab ta edasi oma huvi leida elu tumedamast poolest, midagi helget ja siis kujutada seda. Selle näituse tööde katusteemaks on igavus…
…Inga Meldere maalidel võime ära tunda tema tunnusliku stiili, kuid mitte tavapärase teemakäsitluse. Iga töö on teisest absoluutselt erinev: aeg ja koht, mis on ergastatud läbi autori erilise tundlikkuse. Maalidel olev kujund mehest ja naisest on kui marjonetid, läbi anonüümsuse saab võimalikuks etendada intensiivset vaimset kogemust…
See on väljakutsuv ülesanne jõuda valgustuseni, mis on võimalik ainult läbi tühjusesse kulgemise.
Meldere maalid peegeldavad ja loovad konteksti M. Hintzi omadele ja vastupidi, see on koostöö, mis julgustab mõlemaid kunstnikke avastama nende jaoks veel tundmatuid areaasid, võttes kaas parima oma iseseisvast loomingust.”

Näituse avamine – 11.november kell 18, pikendatud külalisajad on laupäev-pühapäev 12-13. oktoober kellast 14 kuni 18ni. Hiljem – jälgige meie postitusi või helistage ette numbril 640 5770!

Näitus jääb lahti pühapäevani, 4. detsembrini.

Olga Temnikova

Temnikova & Kasela galerii
Projektiruum Vitamiin Loftt    

t       +372 5663 8072

e       olga@temnikova.ee

w      www.temnikova.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht