Kelomees Hobusepea galeriis

Elin Kard

Kolmapäeval, 10. II 2010 kell 17.00 avab Raivo Kelomees (1960) Hobusepea galeriis isikunäituse „Kolmkõned / Triple Talks“.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse aineks on kunstiekspertide sõnavõtud kaasaegse kunsti probleemidest, millega vaatajail on võimalik interaktiivselt suhestuda.

Kaasaegset kunsti on tavaks pidada tänase maailma peegeldajaks. Sellegipoolest on kujunenud harjumus süüdistada peeglit kui nägu on viltu. Laialt on levinud arusaam kaasaegse kunsti puudujääkidest, arusaamatusest, küsitavusest tervikuna – probleemsusest. Midagi oleks nagu lahti. Kuigi eri juhtumitel võib tõesti viga olla kunsti vastuvõtjas, kunsti loojas, kunsti esitamise keskkonnas või kunstivahendites.

Näitusel esitatavad lühisõnavõtud on minikonverentsiks, kus eskperdid ja kunstihuvilised vastavad lihtsaimale küsimusele: mis on kaasaegse kunsti probleem? Selle küsimuse juures on rõhuasetus ebakõla selgitamisel, samuti eeldatakse, et kõik on sama meelt küsimuse püstituse põhjendatuses. Sellele vaieldakse siiski ka vastu. Vastajate seisukohti esitatakse kolmikutena ekraanidel. Lisaks on palutud anda kaks probleemilahendust. Peale probleemiesitust saab vaataja valida lahenduse, milleks võib saada kellegi teise vastus, kuid ka sama eksperdi oma. Juhuse sekkumine on tagatud arvutiprogrammi abil.

Küsimusega „Mis on kaasaegse kunsti probleem?“ tahtsin asetuda diskussiooni algpunkti, kunstiteosest ettepoole. Samal ajal on vastused kunsti probleemidest kunstiteose aineks ka ise, näituse Kolmkõned toormaterjal, millega vaatajad manipuleerivad. Ümber on püütud pöörata traditsiooniline objekti-subjekti suhe, kunstniku ja kunstieksperdi vahekord. Ekspertide seisukohad on toormaterjaliks, mida autor on kasutanud teose loomiseks ja mida vaatajad kasutavad edasisteks mängudeks.

Kõige taga ei puudu lihtne uudishimu, kuidas vastatakse kaasaegse kunsti põhiküsimusele, mis on liiga lihtne, et seda sõnastada.

Näitus jääb avatuks 22. veebruarini 2010.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstiakadeemia.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht