Kinokoda viib filmid maale

19.-25. august toimuvad Kinokoja Filmipäevad, mille raames jõuab digikino mobiilse DCP projektori abil (Digital Cinema Package - üldtunnustatud digitaalse kinolevi standard) esmakordselt ka väljapoole Tallinnat, Tartut ja Narvat. Filmipäevad toimuvad Sänna Kultuurimõisas, Kuusalu Kinokohvikus, Porkuni Rahvamajas ja Neitsijärve Loovusaidas.

Kinokoja Filmipäevad jätkavad Kinobussi suvetuuride traditsiooni, tõstes esile kohti, kus aktiivsed kodanikud ise kino teevad ning tutvustades mobiilset digikino.

“Kinokoda on Kinobussi initsiatiiv ja staap, kuid KINOKOJA loovad ikka kodanikud ise” selgitab Kinobussi eestvedaja Mikk Rand. “Luues paralleele eestlaste koorilaulu traditsiooniga, võib öelda, et kinoekraan on aken maailma, kultuuri ja kunsti sümbioos teadlikule osalejale ning toimib nõnda ka identiteedi tugevdajana. Nii nagu dirigent valib oma koorile vastava programmi, mis ikka ja jälle koorilt ka veidi pingutamist nõuab, nõnda ka Kinokoja kohalik eestvedaja otsib oma piirkonna inimestele programmi, mis annab põhjust kokku tulemiseks, lahtutab meelt jal annab põhjust ka maailma asjade üle arutlemiseks.”

Sel korral ei ole programmi kokkupanekut tehnilised tingimused piiranud ning koostöös erinevate levitajatega jõuavad huvilisteni värsked filmid, mis praegu Eesti kinodes vaatajeid koguvad. Vabas õhus, suurel ekraanil ja kvaliteetse pildiga on võimalik näha nelja suurteost – “Päevade vaht” (Mood Indingo, rež Michel Gondry) Sänna Kultuurimõisas, “Samsara” (rež Ron Fricke) Kuusalu Kinokohvikus, “Kon-Tiki” (rež Joachim Rųnning, Espen Sandberg) Porkuni Rahvamajas ja “Soovin, et oleksid siin” (Wish You Were Here, rež Kieran Darcy-Smith) Neitsijärve Loovusaidas. Kõige pisematele on päevasel ajal vaatamiseks animafilm “Mina, supervaras 2”. Lisaks toimuvad töötoad igas vanuses huvilistele.

Kinokoja Filmipäevade projekti rahastavad Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali Šveitsi Vabaühenduste Fond.

Rohkem infot ja programm kinokoda.kinobuss.ee

MTÜ Kinobuss


Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht