Kirjad Salale Okupatsioonide Muuseumis

Teisipäeval, 12. novembril kell 17.00 avatakse Okupatsioonide Muuseumis näitus “Kirjad Salale: noore naise elu natsi vangilaagrites”.

Näitus räägib noore juuditari elust natsi vangilaagrites ja tema saatusest. Poolast pärit Sala Garncarz elas Teise maailmasõja ajal üle vangistuse seitsmes sunnitöölaagris. Viie laagriaasta jooksul hoidis Sala alles kõik kirjad, mille tema pere ja lähedased talle saatsid. Peale vabanemist ei rääkinud Sala oma minevikust, kuni avaldas 50 aastat hiljem oma tütrele enam kui 350 alles hoitud kirja, fotot ja dokumenti.
Sala lugu on eelkõige lugu ühe noore naise viisist hakkama saada ja elada üle õuduste aastad. Need kirjad räägivad juutide elust okupeeritud Poolas, natsi sunnitöölaagritest ja inimlikust vajadusest pärast katastroofi oma elu uuesti üles ehitada.
Näitus jõuab Okupatsioonide Muuseumisse koostöös Poola Vabariigi Suursaatkonna ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga. Näituse kuraator on Dr Jill Vexler USA-st.

Näitus jääb avatuks 3. veebruarini 2014.

Kolmapäeval, 13. novembril kell 11.00-13.00 toimub Okupatsioonide Muuseumis auhinnatseremoonia, kus Tartu Ülikooli eetikakeskus annab üle tiitli “Väärtusarenduse muuseum”.
Rändtiitliga “Väärtusarenduse muuseum” tunnustab TÜ eetikakeskus väärtusi kandvaid ja hoidvaid muuseume. Laureaadi väljaselgitamiseks korraldas TÜ eetikakeskus muuseumide konkursi “Muuseumi külastajaruum kui väärtuste kandja”, et suunata muuseume mõtestama oma rolli väärtuste kandja ja arendajana. Üritusel kuulutatakse välja käesoleva aasta laureaat.
Lisatud TÜ eetikakeskuse konkursiteade.

13.-15. novembril toimub Okupatsioonide Muuseumis ICOM IC MEMO 2013 rahvusvaheline konverents „Memorial Sites and Museums: Negotiating the Uses of the Past“.
Kolmepäevase konverentsi jooksul arutlevad ICOM rahvusvahelise muuseuminõukogu alakomitee IC MEMO memoriaalmuuseumite ja institutsioonide juhid eri maade mälupoliitika ning poliitilise korrektsuse üle ajaloosündmuste esitamisel. Samuti on teemaks, milliseid hinnanguid antakse totalitaarrežiimidele ja kuidas väärtustatakse ajalooga seotud paiku.

www.okupatsioon.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht