Kiwa näitus “enter the untitled” Vaal galeriis

Vaal Galerii

Hea kunstisõber!

Olete oodatud Kiwa näituse “enter the untitled” avamisele ja raamatu esitlusele Vaal galeriis neljapäeval, 4. aprillil kell 18-20. Näitus on avatud 4.aprillist 4. maini.

Lähtudes Sol LeWitti kuulsast teesist: Kontseptualistid on pigem müstikud kui ratsionalistid, ühendab Kiwa teksti ja olematusemetafüüsika: “Rääkides müstikast, ei mõtle me tondijuttude teispoolsust, pigem piiritsooni, kus toimub teadvusesse sisenemine, kus on veel nimeta fenomenid ja tundmatus, kus toimub “millekski” saamine. See on püüe sõnastada midagi keele äärealadel, staadium enne tegelikku aegruumilist eksistentsi. Kaasegsed uuringud neuroteadustes ja kvantfüüsikas heidavad valgust piiritsoonile, mis on inimaju funktsioonidele omane.”

Kunstiteadlane Elnara Taidre on kirjutanud: “Kiwa on kahtlemata oma põlvkonna kõige huvitavam ja samas kõige krüptilisem esindaja, alludes raskelt üldistavale analüüsile. Kiwa on mitmetahuline meta-kunstnik, kes viljeleb  installatsiooni, teksti / raamatut, muusikat / heli, maali, filmi / videot, teeb kontseptuaalseid projekte, kus meedia ja avalik ruum moodustavad ühtse kooskõla tekstiga, isikliku semiosfääriga ja kus üks teema väljendub eri meediates. Alates 1995 aastast on tal toimunud 30 personaalnäitust Eestis, Belgias, TØehhis ja Poolas, osalenud enam kui 200 näitusel ja festivalil Euroopas ja Ameerikas. Avaldanud kolm raamatut ja koostanud eesti eksperimentaalkirjanduse antoloogia.” Vahetult enne käesolevat isikinäitust kureeris ta koos Terje Toomistuga Eesti Rahva Muuseumi hittnäituse “Nõukogude lillelapsed.”

Kunstniku isikkataloogi rolli täitva raamatu “enter the untitled” autorid on fotograaf Toomas Thetloff, kujundaja Tuuli Aule ning kunstiteadlased Anders Härm & Hanno Soans. Raamatu on kirjastanud mitte-kirjastus Paranoia.

Näituse sees avatakse veel teinegi näitus, miniatuurses kunstiruumis Loop avatakse heliinstallatsioon “spatial experience”. Loop on alates 2009. a. tegutsev mobiilne kunstiruum, kus toimuvad rahvusvahelised (ränd)näitused. Kiwa heliinstallatsioon on esimene sellelaadne eksperiment Loopis. “spatial experience” avaneb Kiwa isikunäitusel galeriis Vaal ning reisib sealt edasi Prantsusmaale ning mujale, asetades Kiwa heliinstallatsiooni justkui end esmasest näitusekontekstist lahtirebinud osana erinevatesse näitamisolukordadesse (hotelli, erakorterisse, muuseumi ja mujale).  http://loooooooooop.blogspot.com/

live heli avamisel:
Hendrik Kaljujärv
Kiwanoid

raamat müügil esitlushinnaga

toetajad:
Eesti Kultuurkapital, SA Jaam, Virvese Vintage Fotostuudio

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht