Kõik lapsed naeratavad samas keeles

Jane Põdra

Eesti ja Gruusia on ühendanud Avatud Eesti Fondi Ida-ida piiriülese koostöö programmi toel jõud, et luua puuetega lastele paremad võimalused ühiskonnaelus osalemiseks. Algatus „Kõik lapsed naeratavad samas keeles“ tõi Gruusia spetsialistid nädalaks Eestisse, et tutvuda siinse puuetega laste hoolekandesüsteemiga ja reformida Eesti kogemuse najal erivajadustega lapsi mõjutavaid poliitikaid Gruusias.

Projekti algataja, Tallinna 1. Internaatkooli õppealajuhataja Linnu Mae kiidab kahe riigi head teineteisemõistmist, märkides, et nii Eesti kui Gruusia alustasid tööd olukorras, mil puuetega inimesed olid ühiskonnast isoleeritud. „Gruusia puudega lapsed jäävad ka veel täna sageli haridusest ilma lihtsalt sellepärast, et ratastooliga ei pääse kooliuksest sisse,“ kirjeldab Mae nukrat seisu.

Gruusia partnerid saavad nädala jooksul tuttavaks nii puuetega laste hoolekande praktilise kui korraldusliku poolega. Vaadeldakse lastega tegelevate asutuste igapäevatööd, kohtutakse Sotsiaalministeeriumi, Riigikogu ja kohalike omavalitsuste esindajatega. Et uusi ideid edukamalt ellu viia, on Gruusia delegatsiooni kaasatud ka valdkonna rahastamise eest vastutavad otsustajad. Talvel sõidavad Eesti eksperdid Gruusiasse, et anda ametikaaslastele praktilist nõu puuetega lastele pakutavate teenuste kvaliteedi tõstmiseks.

Algatuse Eesti-poolsed eestvedajad on erivajadustega lastele mõeldud Päevakeskus Käo ja Tallinna 1. Internaatkool. Päevakeskus Käo pakub päevahoiuteenust ja rehabilitatsiooniteenuseid raske ja sügava vaimupuudega ning liitpuudega lastele ja täiskasvanutele. Keskuse ruumides asuvates Tallinna 1. Internaatkooli hooldusklassides õpetatakse lapsi nende erivajadusi ja võimeid arvestava individuaalse õppekava alusel.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht