Kolmapäeva õhtul toimub Repini näitusel kuraatori juhitud ekskursioon

Evelina Vedom

Kolmapäeval, 10. aprillil kl 18.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumis kuraator Kerttu Männiste juhtimisel eksklusiivne ekskursioon näitusel „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes”. Samal ajal on töötoas 5–11-aastastele lastele temaatiline muuseumitund „Portree – võõrad silmad”. Osalemine muuseumipiletiga.

„Realisti ja talupojatemaatika kujutajana tuntud Ilja Repin oli kaasaegsete hulgas ka kõrgelt hinnatud portreekunstnik,” ütles üks näituse kuraatoritest Kerttu Männiste. „Tellimusportreede kõrval on kunstnik suure soojusega korduvalt jäädvustanud oma pereliikmeid, sõpru ja mõttekaaslasi. Seekordne kuraatoriekskursioon keskendub loovisikutele kunstniku lähikonnas – teistele kunstnikele, aga ka muusikutele, kelle persoon Repinit on inspireerinud.”

Ilja Repin (1844–1930) kuulub nende vene kunstnike hulka, kelle loomingut tuntakse kogu maailmas. Näitus Kadrioru kunstimuuseumis põhineb Ateneumi kunstimuuseumi Repini kogul ning on otseselt seotud kunstniku kodu Penatõga Karjalas ning Soome ajalooga. Väljapanek toob vaatajani hinnatud vene maalikunstniku tänaseni vähem uuritud ja eksponeeritud loomingu tema Soome-perioodist. Muuseumisse on teosed jõudnud kingituste, annetuste ja riiklike ostudena. Eri eluperioodidel valminud joonistuste kaudu illustreerib väljapanek ühtlasi Repini elukestvat pühendumust oma kunsti täiustamisele.

Näitust „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes” saab vaadata 18. augustini 2013 Kadrioru kunstimuuseumis.

Kell 18.45. toimub sama ekskursioon vene keeles.

Ekskursioon toimub publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames, mis kestab Eesti Kunstimuuseumi Kadriorus asuvates muuseumides 2012. aasta oktoobrist 2013. aasta aprillini, kui Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kuni 20.00.

Üritused toimuvad:

iga kuu 1. kolmapäeval Mikkeli muuseumis

iga kuu 2. kolmapäeval Kadrioru kunstimuuseumis

iga kuu 3. ja 4. kolmapäeval Kumu kunstimuuseumis

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht