Konrad Mäe preemia Andres Toltsile

Eesti Kunstnike Liit

Eesti maalikunsti kõrgeim auhind, Konrad Mäe medal ja preemia, määrati Andres Toltsile.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Medalit (kujundanud Enn Johannes) ja rahalist preemiat, mille väärtus on 50 000 krooni, annab  traditsiooniliselt välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Maalikunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapital. Tänavu antakse preemiat välja 30. korda, kunstimaailma toob preemia jätkuvalt elevust ja kirgi. Selle aasta nominendid on eranditult aasta tähed maalikunstis, kõigil on seljataga rohkem kui üks kõnekas isiknäitus kodu- või välismaal – Rauno Thomas Moss, Andres Tolts, Maarit Murka, Tõnis Saadoja.

Väljavõte statuudist: K. Mäe medal antakse välja maalikunsti teose, teoste seeria või näitusekomplekti eest, mis on oluliselt rikastanud eesti maalikunsti. Maalikunsti teos käesoleva preemia statuudi tähenduses on polükroomne mittetiražeeritav, põhiomaduselt mitteruumiline kunstiline objekt. Preemia määramine kunstnikule on ühekordne.

Preemiasaajate hulgas on aastate jooksul olnud vaheldumisi Eesti maalikunsti klassikud /Toomas Vint, Kristiina Kaasik, Arnold Akberg, Olev Subbi, Peeter Mudist, Tiit Pääsuke, Jüri Arrak, Lembit Saarts, Lola Liivat/, 1990ndate teisest poolest alates aga ka laialdast kõlapinda leidnud noored maalijad – Alice Kask, Erki Kasemets, Laurentsius & A.D., August Künnapu jmt.

Zürii /Marko Mäetamm, Reet Mark, Mari Roosvalt, Aimar Kristerson, Elin Kard, Jaan Elken/ tunnustas Andres Toltsi esteetilise  suuna pikaajalise tulemusliku viljelemise eest maalikunstis, silmas pidades „Näitust“  Tallinna Kunstihoones (25.09 – 25.10.2009) ja ekspositsiooni „Asjad“ Hobusepea galeriis (30.09.-12.10.2009), kus retrospektiivosa  kõrval esitati ka kunstniku uudisloomingut – formulaaridele põhinevaid blankett-maale ja assamblaaže.

Preemia kätteandmine toimub esmaspäeval, 9. novembril 2009 kell 15.00 Kadrioru kunstimuuseumis (Kadrioru loss, Weizenbergi 37, Tallinn).

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht