Konrad Mägi ateljee “Tagasi Jakobi mäele” 15 jaanuar — 8 veebruar 2013 Tartu Lastekunstikooli galeriis

Tartu Lastekunstikool

Tagasi Jakobi mäele
 
Näitus Tartu Lastekunstikoolis
15. jaanuar – 8 veebruar 2013

Näitusele on välja pandud Konrad Mägi ateljees õppinud maalijate töid ateljee algusaegadest peale.

Aastal 1988 alustas Jakobi mäel, tollase Laste Kunstikooli ruumides tööd 7 õpilasega ateljeekool – prantsuse laadis vabaakadeemia – mille käimalükkajaks ja eestvedajaks oli Indrek Hirv. Esimeseks maaliõpetajaks oli Kaja Kärner, tema sidus ateljee kõige otsesemalt ennesõjaaegse Pallasega, oli ta ju 8 aastat prof. A. Vabbe ateljees õppinud. Kaja Kärner täitis oma erilise hingejõu ja intelligentsiga ateljeeruumi pallasliku vaimsusega, lõi tõelise ateljee-õhkkonna, mis on nii vajalik loominguliseks tegevuseks. Alates 1990 kuni tänaseni töötab ateljees Heldur Viires, õpetades aastast 1998 üksinda.
1990. aastal koliti praegusesse ateljeesse Raekoja plats 8, ruumi, kus kunagi oli maalinud Konrad Mägi. Töötatakse igapäevaselt, Kaja Kärneri loodud ateljee õhkkond ja vaimsus on ikka veel alles. 25 aasta jooksul on koolitust saanud sadakond maalijat. 2012 kutsuti ellu Konrad Mägi Ateljee Selts, mille liikmed on või on olnud ateljees tegevad.

Ateljee eesmärkide kohta kirjutab Heldur Viires:

“Nii nagu sõjaeelset Pallast iseloomustati kahe sõnaga: vabadus + professionaalsus, on see sõnapaar ka Konrad Mägi Ateljee deviisiks. Meie arvates kujutab maalikunst endast spetsiifiilist visuaalset keelt ja selle keele valdamiseks tuleb seda õppida, nagu keelt õpitakse, alustades a-st ja b-st. Peab tundma grammatikat ja syntaksit, õiget hääldust, sõnavara. Ateljeesse ei tulda mitte kunsti tegema, vaid tegemist õppima. Toimub tõsine natuuristuudium, arendatakse puhtmanuaalset osavust. Treenitakse nägemisaparatuuri, saadakse NÄGIJAKS. Tegemist on ju visuaalse kunstiga. Ja – last but not least – värv kui maalikunsti põhiline substants: värvikool, värvikultuur, koloriit kui isikupära vahetu väljendaja. Õieti tahaksime oma ateljeed nimetada nii: ÕPETATUD MAALIMISE SELTS.

Kaja Kärner: “Kunstnikuks sünnitakse, aga maalijaks tuleb õppida.”

Näitusel esinevad: Kaija Laidmets, Alo Aarsalu, Allan Gulli, Katri Ottan, Anu Isküll, Angela Reidla,Toomas Tenso, Katrin Eikla-Tukmann, Katrin Moora, Andres Rõhu, Margus Meinart, Mare Säkk, Ants Jaanimägi, Koidu Laur, Lemme Haldre, Mailis Toompuu, Kati Erme, Kylli Trummal, Karitas Uus, Silja Härm, Evi Gailit, Aime Pärnpuu, Ülle Palmet, Artur Kuus, Maris Tuuling, Martti Ruus, Raul Karja, Renee,Peeter Krosmann, Andres Sütevaka, Kaja Kärner, Heldur Viires. Näituse on koostanud Heldur Viires.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht