Kontserdiagentuur Corelli Music avas Corelli Metseenide Klubi

Anneli Remme

Kontserdiagentuur Corelli Music avas jõulude eel, 1. advendipühapäeval Corelli Metseenide Klubi. Corelli Music korraldab juba aastaid heategevusprojekte − üksteist suve toimunud mõisakoole ja -lastekodusid toetav sari „Eesti mõisad“ on saanud väga tuntuks ja kogunud igal aastal arvestatava summa lasteasutuste ja arhitektuuriväärtuste toetuseks. Nüüd soovib Corelli Music teisigi oma heategevusse kaasa tõmmata, väärtustades eesti muusikuid ning ainulaadseid kontserdipaiku mõisatest lossideni.

Juba sajandeid on kultuuri kõrgelt hindavad ühiskonna liikmed olnud metseenideks kaunitele kunstidele. Tänu avatud meelega toetajatele on sündinud paljud maailma kultuuriväärtused.

Corelli Music, kes oma tegevusega väärtustab eesti muusikat ja meie suurepäraseid muusikuid, pakub tänase Eesti Vabariigi kunstihuvilistele inimestele võimalust tunda end sajandite pikkuse metseenluse traditsiooni osana, toetades eesti kõrgkultuuri.

Corelli Metseenide Klubi toetab muusikute lavale toomist ja professionaalseid arenguvõimalusi, Eesti ainulaadsete kirikute, mõisate ja aadlipaleede kasutamist kontserdipaigana, heategevusprojektide jätkumist, eesti muusikute jõudmist maailma kontserdilavadele, helikandjate väljaandmist, eesti loomeinimeste ja ainulaadse ajaloopärandi tutvustamist kogu maailmas, ning tunnustatud kontserdisarjade („Eesti mõisad“, „Kirikupühad Maarjamaal“, „Toompea muusikasalong“, „Mõisaromantika“ jt) jätkamist.

Iga Corelli Metseenide Klubi liige aitab kaasa säravate kunstisündmuste sünnile. Klubi on avatud kõigile: eraisikutele, ettevõtetele, firmadele, mõttekaaslaste ühendustele jne. Annetuse võib igaüks teha talle sobivas summas ning valida, kas toetab kultuuri nimeliselt või anonüümselt. Täpsema info leiab agentuuri koduleheküljelt aadressil www.corelli.ee.

Corelli Music on viie aastaga kogunud tuntust kui omapäraste ja kõrge professionaalse väärtusega kontsertide korraldaja ja saanud Kultuurikapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia eesti muusikaelu rikastavate kontserdisarjade korraldamise eest.

6. detsembril alustab Corelli Music 2009. aasta advendi- ja jõulukontsertide hooaega. Esimesena astub publiku ette ansambel Revali Trubaduurid kavaga „Keskaja jõulumuusika“, mille huvilisi ei suutnud eelmisel aastal mahutada ükski kontserdipaik. Kava kõlab sel pühapäeval Maidla mõisas Ida-Virumaal ning 13. detsembril Toompeal. Aasta viimastel päevadel toimuvad suurejoonelised kirikukontserdid Vivaldi muusikaga. 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht