Kontsert „Maailmal külas“ Narva linnuses

Teisipäeval, 13. augustil, algusega kell 18.00 toimub Narva Linnuses luulekontsert „Maailmal külas“. Esinevad Doris Kareva, keelpillikvartett STRÅF ning pianist Stefan Forssén (Rootsi-Eesti). Rootsi ja Eestimaa, ühtaegu lähedal ja kaugel. Ühine meri, erinevad kaldad. Üks ja sama maailm, erinevad ajalood. Maailmakogemused, mis võivad, kuid ei pruugi kattuda. Erinevad keeled, ühine meel. Läänemeri ja Östersjön - erinev sõna, sama tähendus.

“MAAILMAL KÜLAS” on mitmekultuuriline ühendussild, millel laulev ja mänglev sõna paneb helisema mõlemad kaldad. Kus kõik algas, ei ole asjaosalistel endilgi täpselt meeles. Stefan Forssén meenutab, et ühel päeval tulnud tema juurde Francis Shaughnessy kvartetist Stråf, näpus luulekogu, mis oli tõlgitud eesti keelest. Tekstid kõnetanud teda ja ta tundnud muusa puudutust. Doris Kareva meenutab, et ühel päeval tulnud tema juurde tundmatu härra Rootsist, kes oli viisistanud mõned tema rootsi keeles ilmunud luuletused. Tuli välja, et külaline on kodumaal tuntud helilooja, kes teadis, mis tegi. Koostöö jätkus.

STRÅF on unikaalse kõlapildiga keelpillikvartett, mille ainulaadsus ilmneb niipea, kui nad laulma hakkavad. Stråf ammutab inspiratsiooni klassikalisest muusikast ja popist, rockist, jazzist, skandinaavia folgist, maailmamuusikast ja – võite ise veenduda – heast luulest.

STRÅF, laulev keelpillikvartett

Sanna Källman – sopran, tšello

Åsa Johansson – alt, viiul

Tobias Edvardson – tenor, vioola

Francis Shaughnessy – bass, viiul

Stefan Forssén – klaver, hääl

Doris Kareva – hääl ja tekstid

Kontserdi korraldamist toetab TÜ Narva Kolledž. Piletid müügil enne kontserti muuseumi kassas.

Pilet Narvas 4€/2.50€

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht