Konverents autoriõigustest toob Tartusse mainekad esinejad

eBooks on Demand

Reedel, 7. juunil kell 14 avab Liivi Muuseum Kodavere kihelkonna püsiekspositsiooni Juhan Liivilt laenatud pealkirjaga „Kodavere – hää mürakas kihelkonda“.

Selle väljapanekuga püüab Liivi Muuseum anda külastajatele laiema ülevaate Kodavere kandi ajaloost, jäädes samas eelkõige kirjanikumuuseumiks. Aastal 2014 uuendab muuseum luuletaja 150. juubeli puhul põhjalikult ka Juhan Liivi püsiekspositsiooni.

Kodavere näituse näol on tegemist esmakordse ülevaatega Eesti ühest mitmekultuurilisemast piirkonnast alates rauaajast kuni tänapäevani. Lähemalt tutvustatakse erinevaid etnilisi gruppe, kel on Kodavere rahvastiku kujunemisel oma roll – vadjalased, vene vanausulised, baltisakslased ja mõistagi ”kõege pusstamat kiält” kõnelevad Kodavere eestlased ise.

Muinasaega illustreerib ajastuomase rõivastuse ja ehetega naisemannekeen, mis on rekonstrueeritud Lahepera maa-aluse kalmistu naisematuse ja selle panuste põhjal. Eksponeeritud on rauaaegsete esemeleidude koopiaid ja piirkonna asukatele kuulunud iseloomulikke esemeid. Samuti saab tutvuda Kokora viimase mõisniku hobidega ning proovida infoarvutis kätt erinevate viktoriinidega, vaadata temaatilisi videoid ja pildigaleriisid.

Näituse koostasid Krista Karro ja Mari Niitra, kujundas Katrin Koch-Maasing.

Näituse valmimist toetasid Kultuuriministeeriumi Peipsiveere programm, Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht