Konverentsiga keeleseaduse 20. aastapäeva tähistamas

Kai Raud

23.-24. aprillil 2009 toimub Eesti Keele Instituudis ja Tallinna Ülikoolis VIII rakenduslingvistika kevadkonverents "Keelepoliitika ja kultuurimuutused", mis on pühendatud keeleseaduse 20. aastapäevale.

Konverentsi avab 23. aprillil kell 10.00 Eesti Keele Instituudis (Roosikrantsi 6) Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Jaak Viller. Järgnevad plenaarettekanded prof Urmas Sutropilt (EKI, TÜ) ja dr Ilmar Tomuskilt (Keeleinspektsioon) ning töö sektsioonides.

24. aprillil jätkub konverents Tallinna Ülikoolis (Narva mnt 29).
Sektsioonide kõrval pakub laiemat huvi rahvusvaheline tööpaja “Barcelona vs. Tallinn” (Uus-Sadama 5, ruum 225), mida juhib prof Mart Rannut (TLÜ).
Tööpajas ja sellele järgnevas ümarlauas osalevad Eesti ja Hispaania keelepoliitika asjatundjad. Ümarlauda juhivad Josep Soler (Hispaania) ja Mart Nutt (Eesti).

Kell 17.00 linastub vastselt valminud dokumentaalfilm “Suguvõsa”, mis kõneleb soome-ugri rahvastest ja keelepoliitikast (režissöör Mart Taevere, käsikiri Mart Meri ja Mart Rannut, toimetanud Jaak Prozes, produtsent Ants Vist).

Lähemat infot vahendab Eesti Rakenduslingvistika Ühingu koduleht http://www.rakenduslingvistika.ee/

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht