Kood. Regina-Mareta Soonsein

Regina-Mareta Soonsein. Maastik. 2016. Linoollõige

27.10-18.11.2017

TKK galerii Noorus

Reedel, 27. oktoobril kell 17.30 avatakse TKK galerii Noorus keldrisaalides Regina-Mareta Soonseina isikunäitus „Kood“. Enamjaolt käesoleval aastal valminud graafiliste lehtede fookuses on vormi sünnitava mateeria ja valguse sümbioos.

Regina-Mareta Soonsein: „Kust me algame ja kuhu me kaome? Kas üldse kaome või võtame järgmiseks hoopiski mingi uue vormi? Kuid millise siis? Impressioniste alatasa kiusanud küsimus valgusest ja selle intiimsest suhtest mateeriaga on ka mind sügavalt puudutanud ning ärgitanud otsima vastuseid. Kas me tajume vormi vaid tänu valguskiirte murdumise loodud illusioonile? Kas kehastume seega vaid valguse abil ning loome maailma subjektiivse vaatluse abil? Need küsimused andsidki tõuke seeria “Kood” valmimisele“.

Noore autori graafilised lehed kujutavad vormi otsivat voolavat mateeriat – inimkeha, mis on oma puhtas ilus ja dünaamilisuses üks lummavamaid orgaanilisi vorme – lõhkudes füüsilisi piire keha ja seda ümbritseva maailma vahel. Inimkeha piirid hajuvad, sumbudes ümbritsevasse ruumi, terviklikuna tajutavasse maailma.

4. novembril 12.00-16.00 toimub näituse raames Eesti Trüki- ja Paberimuuseumis Regina-Mareta juhendamisel linoollõike töötuba, kus on võimalik ka ise kätt proovida.

Regina-Mareta Soonsein (1991) on lõpetanud Tartu Kunstikooli illustraatori eriala ja jätkab õpinguid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maalieriala III kursusel. 2011.aastast on ta näitustel esinenud maali- ja graafikaloominguga, samuti kujundanud trükiseid ja lauamänge.

Regina-Mareta Soonseina isikunäitus „Kood“ jääb avatuks 18. novembrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht