Kreg A-Kristring Toompea lossis

Kolmapäeval, 10. septembril kell 12.30 avab Kreg A-Kristring Toompea lossi kunstisaalis näituse „Ööd ja päevad“. Näitus jääb avatuks 10. oktoobrini 2014.

Samal ajal aasta eest toimuma pidanud minu näitus Riigikogu galeriis jäi kafkalikul viisil ära. Algselt ühe teose näitusena pidi see toonitama kokkuhoidu ja selle meetmeid riigis, mis enim kultuuri, iseäranis kunsti suruvad. Mõni aeg hiljem lahvatas Sirbis skandaal, mis osaliselt maandas kogunenud elektri. Nähtused, mis kulgevad paralleelselt, võivad anda sõltumatult jõulisi sõnumeid. Selles seisnebki konteksti kõnekus ja ilu.

Siin eksponeeritav maal on seesama, mida juba eelmisel aastal planeeritud näitusel pidi näha saama. Teos koosneb kahest lõuendist, mis on maalitud erineval ajal ja erinevas kohas, kuid mõeldud ühtse tervikuna ning kannab kulgemisele viitavat pealkirja Ööd ja päevad.

Meist sõltumatult toimivad paralleelmaailmad loovad olulistes lõikumistes uusi ja värskendavaid tähendusi. Nii ongi see Riigikogu näitus pühendatud Eesti Vabariigi terviklikuks saamisele ja tähendusväljade loovale dünaamikale. Nagu üks, selle teose hilisem lõuend, on veidi suurem esimesest, on ka taasiseseisvunud vabariik kauem kestnud esimesest vabariigist ja sellega murdnud olulise psühholoogilise paine ning saanud seeläbi tervemaks. Ometi tean, et seekord tuleb ühtse maali erinevaid paneele eksponeerida teatava vahega. Katkestusega. Just selles avaldub tähendusmängude ilu ja valu.

Kreg A-Kristring

08.09.2014

Kreg A-Kristring (Aimar Kristerson) on lõpetanud Tallinna Kunstiülikooli (Eesti Kunstakadeemia) maalikunsti osakonna ja osaleb näitusetegevuses alates 1985. aastast. Ta on osalenud alla kahesajal ühisnäitusel Eestis, Leedus, Rootsis, Poolas, Saksamaal, Bulgaarias, Ameerika Ühendriikides, Itaalias, Soomes, Hollandis, Venemaal ja Valgevenes; käesolev isikunäitus on kunstnikule 33-s. Kristerson on avaldanud ajakirjanduses kunstialaseid artikleid ja retsensioone, kureerinud mitmeid näituseprojekte, juhatanud galeriid „Sammas“ ja töötab hetkel Tallinna Kunstikoolis joonistamise õppejõuna.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht