Kristi Tammiku maalinäitus

Haus Galerii

Teisipäeval, 16. aprillil kell 17.00 avab noor maalikunstnik Kristi Tammik Haus Galeriis oma isiknäituse „Inimloom“.

Eksponeeritav teostevalik koondab endas rea suureformaadilisi kompositsioone inimfiguuridest ja hobustest, millel on valdavalt mütoloogiline/seksuaalne alatoon. Väljapanek on edasiarenduseks autori samanimelisele lõputööle Tartu Ülikooli maali erialal.

„Ma väga sooviks jätta lahti seletamata või põhjendamata oma maaliseeria “Inimloom” sisu. Ent aga maale vaadates, uurides tekib ka mul endal üha uusi küsimusi, mis see siin pildi peal üldse on? Mitmetähenduslikud olukorrad kui ka ebardlikud olendid ja sümbolid moodustavad sürreaalse atmosfääri, kus jäävad paljud küsimused vastusteta.

Miks ma maalisin looma ja inimest, miks hobust ja meest? Ma ütleks, et miks mitte –  vahendid nagu iga teinegi, et pakkuda psühholoogilist pinget. Moonutasin inimest loomaks ning instinktiivselt ja irratsionaalselt tegutsevaks olendiks. Ja andsin loomale inimlikud omadused nagu kalkuleeritus, nõrk füüsis, pikk eluiga jne. Ka minu enda soov suhestuda maalitavatega selgitab, miks minu vahendiks sai inimese keha. Et aga mitte enda mugavusstsoonist lahkuda ja mitte laskuda isiklikesse afääridesse, selleks kasutasin mitte enda vaid mehe keha. Sellega rõhun teema universaalsusele ja igavikkusele. Kas seostuvad inimloomad antiikmütoloogiaga, loomalikkusega, meie olemuse või päritoluga, “tegelikkusega”? Siinkohal vastavad küsimustele vaatajad,“ ütleb kunstnik.

Kristi Tammik (1989) omandas 2012. aastal Tartu Ülikooli kunstiosakonna bakalaureusekraadi, osalenud erinevatel grupinäitustel alates 2009. aastast.

Näitus jääb avatuks kuni 24. maini 2013

E–R 10–18, L 11–16.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht