Kristiina Hansen Draakoni galeriis

Esmaspäeval, 11.novembril kell 18 avab Kristiina Hansen Draakoni galeriis isiknäituse „Changing, it rests“.

Kristiina Hansen lõpetas 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe, täiendas end aastatel 2009-2010 Bergeni Kunstiakadeemias ja lõpetas 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia magistrikraadiga vabade kunstide teaduskonnas. Hansen on alates 2007. aastast osalenud paljudel grupinäitustel ja avatav isiknäitus on Hansenil kolmas.

Hansen jätkab avatavas projektis senisele loomingule iseloomulike märksõnade kasutamist, luues absurdilaadsete situatsioonide ja ajutiste skulptuuride loomise abil lavastusi, kus puudub publik. Hetkes kaduvad lavastused muutuvad kestvamaks ja jõuavad võimaliku publikuni alles läbi jäädvustamise. Kui Hanseni eelmised projektid on keskendunud peegeldustele ja ensepeegeldustele, kohalolule ja puudumisele, olemisele ja mitteolemisele ning veel hulgale erinevateks antonüümideks vormunud märksõnadele, siis käesoleva projekti tähelepanu on keskendunud autori sõnul momentidele ja väljalõigetele ajast, fantaasia poolt loodavatele intrigeerivatele situatsioonidele, unenäolisele absurdile ja igatsusele.
Püüdes leida vastust küsimustele: „Kas hetked on priviligeeritud, sest nad loodi spetsiaalselt selleks, et kesta? Või on need hetked oma tehislikkuse tõttu vähem tähtsad kui „päris” hetked? Kas hetk/moment on olemas ka pärast seda kui ta on möödas?“ loob Hansen aforismidena mõjuvaid peitepilte. Fragmenteeritud ideid visualiseerivate fotode ja neile sekundeerivate ruumiliste objektide abil loob Hansen keskkonda, mille kõik võimalikud subjektiivsed tõlgendused on tõesed.

Tänud: Vahur Hansen, Johannes Säre, Üüve-Lydia Toompere, Heidi ja Halliki Hanso, Mart Hansen, Anu Hansen, Reimo Võsa-Tangsoo, Priit Hansen, Erik Riige, Riina Hansen, Ulla Säre.

Näitus jääb avatuks 23. novembrini 2013.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht