Kultuuridessant toob Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite lõputööd Tartusse, Rakverre ja Tallinna

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tantsu-, teatri- ja muusikatudengid esitavad 6. – 18. maini Tartus, Rakveres ja Tallinnas selleaastaseid lõputöid.

Tänavu viiakse diplomitööd esmakordselt Kultuuridessandi nime all Viljandist välja. „Eesmärk on näidata laiemale avalikkusele, kui palju andekaid ja loovaid noori tänavu akadeemia lõpetavad”, sõnab projektijuht ja TÜ VKA kultuurhariduse osakonna lektor Kristiina Alliksaar. Selleaastase kultuuridessandi teeb omanäoliseks mitmekülgsus.

Laval on kultuuriakadeemia teatrikunsti IX  lennu tudengid nii draamalavastuste, laste- ja noortelavastuste, monolavastuste ja soololaulude kontsertidega. Üheskoos saab kuulata ka kuuldemängu „Jänkutüdruk” ja vaadata tudengitöödena tehtud filme. Esile võib tuua lavastajaeriala diplomilavastusi: Vallo Kirsi F. Dostojevski ainetel loodud lavastust „Idioot” ja trupitöö meetodil loodud Marika Palmi ja Evelyn Uisu diplomilavastust „UNISTA!tud”, muusikaosakonna diplomikontsert „Aitäh, Clifford Brown!” on jazztrompetist Allan Järve kummardus maailmakuulsale trompetimängijale Clifford Brownile, tantsukunsti XXI lennu lõpetaja Raho Aadla toob lavalaudadele tantsulavastuse „Külvist lõikuseni“ jne.

Viljandi Kultuuriakadeemia tunnuslause on omakultuursed terviklahendused. Seda järgitakse ka kolmes linnas toimuval Kultuuridessandil, sest korraldustiimi on kaasatud nii tudengid kui õppejõud

Piletid hinnaga 2 – 14 eurot on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja kohapeal üks tund enne sündmuse algust, mitmed sündmused on ka tasuta.

Lisainfo ning täpne ajakava:
www.kultuur.ut.ee/kultuuridessant
www.facebook.ee/kultuuridessant

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht