Kultuuriministeerium kinkis Eesti Rahva Muuseumile kaks jalgratast

Ave Toots-Erelt

 Kultuuriminister Laine Jänes kinkis eile 14. IV ministeeriumi poolt Eesti Rahva Muuseumile kaks jalgratast.

 
“Võttes kinni Eesti Rahva Muuseumi juubeliaasta hüüdlausest “saja aastane muuseum sajaga edasi”, tekkis mõte kinkida jalgrattad, millega saab ehitusplatsil hõlpsalt liikuda, sest muuseumi maa-ala on 415 000 ruutmeetrit”, ütles minister Jänes.
 
Kultuuriministri sõnul edenevad Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehituse ettevalmistustööd plaanipäraselt ja nii on muuseumil lootust asuda mõne aasta pärast oma kodus.
 
Minister Jänes tänas eile Eesti Rahva Muuseumi juubelinäituse avamisel muuseumi endisi ja tänaseid töötajaid ajaloo talletamise eest ja edastas tänusõnad samuti kogu eesti rahvale, kelle abil on kultuuripärand muuseumisse jõudnud. Suurepäraselt on Anu Raud jäädvustanud kogu meie rahva olemise ja mälu ka oma gobeläänile „Kogujad“.
 
Kultuuriminister toetab Eesti Rahva Muuseumi üleskutset rahvale, kellelt oodatakse 14. aprilli jäädvustamist oma elus kas läbi lugude, fotode, kollaažide või filmi kaudu.
 
 
Eesti Rahva Muuseumi juubeliaasta üritused kestavad aastaringselt, täpsem kava siin: http://www.erm.ee/?lang=EST&node=1302

Eesti Rahva Muuseumi üleskutse 100. juubelipäeva jäädvustamiseks: http://www.erm.ee/?lang=EST&node=1363
 
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht

Külgpaneeli navigatsioon