Kultuuriministeerium ootab riiklike kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate

Ave Toots-Erelt

Kultuuriministeerium ootab 10. jaanuariks kandidaate Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ning spordipreemiate määramiseks.

Välja antakse kolm miljoni krooni suurust kultuuripreemiat, mis määratakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis 150 000-kroonist preemiat antakse möödunud aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest.
 
Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud; teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus; preemia senised laureaadid või kohalikud omavalitsused.
 
Spordis antakse välja  kaks elutööpreemiat, mille suuruseks on a´ 600 000 krooni ja viis a´150 000 krooni suurust aastapreemiat ning üks 50 000 krooni suurune noore sportlase aastapreemia.
 
Ettepanekuid spordipreemiate kandidaatide kohta võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, kohalikud omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus
 
Riik annab kultuuri ja spordi elutööpreemiaid välja üks kord aastas veebruaris.
 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht