Kultuuriministrid arutavad kultuuri sidumist Euroopa majanduskasvu ja tööhõive strateegiaga

Katrin Arvisto

Kultuuriminister Laine Jänes osaleb 30.-31. märtsini Euroopa Liidu kultuuriministrite mitteametlikul kohtumisel Barcelonas, kus Euroopa Komisjon tutvustab ministritele peagi avaldatavat loomemajanduse rohelist raamatut, samuti arutatakse ühiselt loomemajanduse ja laiemalt kultuuri rolli üle Euroopa Liidu uues majanduskasvu ja tööhõive strateegias „Euroopa 2020“.

Minister Laine Jänese sõnul teeb muret, et valmimisjärgus Euroopa Liidu majanduskasvu ja tööhõive strateegias „Euroopa 2020“ on praeguse seisuga kultuuri osatähtsus olematu. „Euroopa riikide kultuuriministrid teevad tööd selle nimel, et kultuur seotaks vastava strateegiaga,“ ütles Jänes.

Jänes rõhutas kohtumise eel, et Eesti toetab kultuuri ja loomemajanduse selgemat ja konkreetsemat sidumist valmimisjärgus strateegiaga, eriti innovatsioonikava, digitaalse tegevuskava ja ühtekuuluvuspoliitika kaudu, kuna kultuur ja loomemajandus mängivad olulist rolli atraktiivse, kasvule orienteeritud, avatud ja mitmekesise, innovaatilise ja teadmuspõhise Euroopa kujunemisel.

Minister Laine Jänes arutas märtsi alguses Riias ka Läti ja Leedu kultuuriministritega kultuuri ja loomemajanduse sidumist strateegiaga „Euroopa 2020“, Balti riikide kultuuriministrid olid ühisel veendumusel, et kultuur ja loomemajandus tuleks lülitada otsesemalt „Euroopa 2020“ strateegiasse.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht