Kumu külastatavus tasuta päevadel tõusis möödunud aastal märgatavalt

Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi kõigis filiaalides on kvartali viimane neljapäev traditsiooniliselt tasuta külastuspäev, viimane neist juhtus olema 31. detsembril. Kuigi muuseumid olid aasta viimasel päeval avatud vaid neli tundi, oli huvilisi palju ja ainuüksi Kumu külastas kokku 1500 inimest.

Kui üldiselt jäi 2009. aastal Kumu kunstimuuseumi külastajate arv samasse suurusjärku nagu kahel eelmisel aastal, siis külastatavus tasuta päevadel tõusis 2009. aastal võrreldes varasemate aastatega märgatavalt. Rekord püstitati Muuseumiööl, 16. mail, kui Kumus käis üle 8000 inimese, mis on päeva kohta kõigi aegade parim tulemus Kumu ajaloos. Kumu direktor Anu Liivak on tulemusega rahul: „Järelikult publik tunneb Kumu vastu huvi ja hoiab end meie tegevusega kursis. Meil on põhjust tulemustega rahul olla.”

Kokku külastas Eesti Kunstimuuseumi 31. detsembril 2009 üle 2000 inimese, neist 1500 käis Kumus, 300 Kadrioru kunstimuuseumis, ligi 100 Adamson-Ericu muuseumis ja natuke üle 200 Niguliste muuseumis.

Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme peab oluliseks tasuta külastuspäevade traditsiooni ka sel aastal jätkata: „Oleme rõõmuga näinud, kuidas huvi kunstimuuseumi vastu pidevalt kasvab. Meie jaoks on oluline samamoodi jätkata, et inimesed saaksid näha võimalikult palju näitusi”.

Järgmine tasuta külastuspäev kõigis Eesti Kunstimuuseumi filiaalides on rahvusvahelisel giidide päeval, 21. veebruaril.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht