Kumu perepäeval otsitakse geomeetrilisi kujundeid

Evelina Vedom

Pühapäeval, 7. oktoobril kell 12 toimub Kumu kunstimuuseumis hooaja esimene „Kukesammude“ pereprogramm, mis kannab nime „Ring. Ruut. Kolmnurk”. Mänguline muuseumitund kogu perele toimub seekord näitusel „Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–1930. aastate kunstiuuendus”. Sellele järgneb tegevus kunstiateljees, kus osalejad saavad luua oma väikese kunstiteose.
 
„Ootame lapsi vanuses 5–11 aastat. Programm arvestab eeskätt kõige väiksemate osalejatega, kuid on põnev ka nende vanematele,” ütles Kumu publikuprogrammide kuraator Piret Kruusandi.
Näitusesaalis hakkavad lapsed  koos vanematega otsima selliseid olulisi kujundeid nagu ring, ruut ja kolmnurk. Otsides leitakse aga palju muudki, ja seekord on vaatajatele abiks tõeline spikker, mis õpetab erinevatel piltidel kujundeid nägema, liitma ja lahutama. Näituselt tulles saavad kõik programmis osalejad luua magnetseinale liikuvate kujunditega uue kunstiteose.
 
Iga kuu esimesel pühapäeval Kumu kunstimuuseumis toimuval perepäeval „Kukesammud“ räägitakse lastele arusaadavas vormis kunstist, kunstiajaloost ja põnevatest asjadest nende ümber.
 
Kukk on Kumu hariduskeskuse märgilind, kes aitab jõuda tarkuse ja julguseni. Pereprogramm KUKESAMMUD käsitleb teemade kaupa teoseid Eesti kunstiklassika varamust.
 
Programmis osalemine on muuseumipiletiga.
Hind täiskasvanule 5,50 €, lastepileti hind on 3,20 €, alla 7aastased lapsed on tasuta.
 
Kogunemine Kumu infoleti juures.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht