Kumus saab mängida Saksa ja Prantsuse viimaste aastate parimaid arvutimängearvutimänge

Evelina Vedom

Reedest, 5. aprillist saab Kumu kunstimuuseumi fuajees ja multimeedia saalis vaadata arvutimängude näitust „Mängime?!”, mis koosneb valikust Saksamaal ja Prantsusmaal arendatud ja välja antud kaasaegsetest mängudest. Näitus kutsub mängulisele jalutuskäigule läbi digitaalsete mängude mitmekesise maailma, kus piirid meelelahutuse, õppimise ja kunsti vahel on muutunud ähmaseks. Esindatud on nii sõltumatud label’id kui ka suured mängud, nii action- kui ka õppimismängud, samuti olemasolevate žanrite esindajad ning tulevikutrendide näited. Sissepääs tasuta.

Saksa ja Prantsuse arvutimängude näitus Kumus esitleb viimastel aastatel välja antud 22 arvutimängu, mida külastajad saavad erinevatel platvormidel ise proovida. Mõlemad riigid kuuluvad Euroopa suurimate digitaalse interaktiivse meelelahutuse turgude ja tootjate hulka.

Arvutimängud ei ole mitte ainult pop-meedium, mida suur hulk inimesi üle kogu maailma on aastakümneid kasutanud, vaid neid tajutakse tänapäeval tulevikutehnoloogiate ja ka oluliste tootmise asukohta määravate teguritena. Arvutimängude kultuuriline tähendus ja seosed tänapäeva kultuuriga on alates nende massilisest ilmumisest kommertslike toodetena 1970. aastate algusest aina selgemini esile tõusnud. Tänu võimele jutustada lugusid võimaldavad arvutimängud käsitleda filmis ja televisioonis loodud sisu mänguliselt.

Digitaalne mäng on mõne aastaga muutnud põhjalikult suhtlemist ühiskonnas, nii nagu seda on varem teinud trükikunsti leiutamine või liikuva pildi tootmise tehnoloogiad. Olles pikka aega tuntud kui lihtsalt laste mänguasi, on arvutimängud tänapäeval ühiskondliku huvi fookuses.

Näituse on koostanud Goethe Instituut Eestis ja Prantsuse Instituut Eestis tähistamaks Prantsusmaa ja Saksamaa vahelise Élysée lepingu 50. aastapäeva.

Näitus toimub koostöös: Kumu kunstimuuseum, Computerspielemuseum Berlin ja Plaine Images.

Näituse kuraatorid on Andreas Lange (Computerspielemuseum Berlin), Blandine Lebourg (Plaine Images).

Näitus on avatud 30. juunini 2013 Kumu kunstimuuseumi fuajees ja multimeedia saalis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht