Kumus toimub ühe-euro kolmapäeval kunstnik Sigrid Viiri artist-talk

Evelina Vedom

Kolmapäeval, 17. aprillil kell 18 kutsub Kumu kunstimuuseum kõiki kunstihuvilisi sarja „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames näitusele „Come In. Sisekujundus kaasaegse saksa kunsti meediumina”, kus toimub kunstnik Sigrid Viiri artist-talk. Samal päeval saab Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumi ning Mikkeli, Adamson-Ericu ja Niguliste muuseumi külastada ühe euro eest.

Kunstnik Sigrid Viiriga vestleb tema töödest kunstiteadlane ja -kriitik Karin Paulus.

Näitus „Come In. Sisekujundus kaasaegse saksa kunsti meediumina” uurib kaunite kunstide ja rakenduskunsti kokkupuuteala ning joonistab välja nende ühisosad ja lahknevused. Esmapilgul täiesti tavaliste interjöörielementidena näivad disainilahendused − pingid, diivanid, lauad, lauanõud, interjööri kuuluvad asjad ja muud objektid − osutuvad lähemal vaatlusel düsfunktsionaalseteks. Nende objektide eesmärk on eelkõige peegeldada ideid, mõttearendusi ja kohatõlgendusi, mida erinevad sisekujundus- ja arhitektuurielemendid loovad ja pakuvad.

Artist-talk toimub aprilli lõpuni kestva publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames. Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kella 20ni.

Eesti Kunstimuuseum pakub külastajatele hea võimaluse nautida näitusi taskukohase hinnaga. Eurone muuseumipilet tagab sissepääsu kõigile vastavas muuseumis avatud näitustele ja sel päeval toimuvatele üritustele.

Kumu kunstimuuseumis on hetkel avatud näitused „Raoul Kurvitz”, „Modernismiaja klassikud. Jaan Koort”, „Ulmelised ruumid ja linnavisioonid. Jaapani animatsiooni kõrghetked”, „Come In. Sisekujundus kaasaegse saksa kunsti meediumina”, Kadrioru kunstimuuseumis näitus „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes”, Mikkeli muuseumis „Kollektsionääri kirg. Hõbe ja graafika Reinansi kogust”, Niguliste muuseumis näitus „Ars moriendi – suremise kunst” ning Adamson-Ericu muuseumis näitus „Sumi-e. Jaapani traditsiooniline tušimaal”.

Lisainfo:

www.kunstimuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht