Kunstiteadlane Indrek Grigor tutvustab Tartu noore kunsti oksjoni töid

Lilian Lukka

Täna, 15. aprillil algusega kell 18 tutvustab kunstiteadlane Indrek Grigor Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni töid. Üritusel esitletakse ka oksjoni kataloogi ja saab vaadata loomemajanduskeskuses avatud Tartu noore kunsti näitust.

Näitusel ja kataloogis on esindatud 39 kunstnikku kokku 55 teosega. Töid leiab tervelt realt juba tuntud või tuntust koguvatelt kunstnikelt, kes juba lühemat või pikemat aega osalevad aktiivselt professionaalses kunstitegevuses ning kellel on olnud viimasel aastal nii Tartus kui mujal häid näitusi. Samuti on esindatud palju täiesti uusi, valdavalt Tartu Kõrgema Kunstikooli või Tartu Ülikooli maaliosakonna taustaga, põnevaid noori kunstnikke. Sarnaselt eelmisega, on ka sellel oksjonil tugevalt esindatud tänavakunstnikud, kelle looming on viimasel ajal jõuliselt tunginud ka galeriidesse ning kunstimuuseumidesse.

Oksjoni kataloog (http://www.lmk.ee/oksjon_kevad2013) sisaldab lisaks kunstiteostele ka kunstnike lühikest CV-d ning nii kunstnike endi kui ka kunstiteadlaste Indrek Grigori ja Triin Tulgiste kommentaare, mis aitavad kunstniku loomingut siduda laiemasse kunsti- ja kultuuripilti.

Oksjonitööde valimiskomisjoni liikme Peeter Talvistu sõnul paistab seekordne oksjon silma tööde kõrge taseme poolest. „Iga kunstioksjon on täpselt nii kõrgetasemeline kui selle n õrgim teos. Noore kunsti oksjoneil ei ole ega saagi olema ühtegi Mäge või Wiiraltit, kuid vähemalt sellel korral on ülimalt hea meel, et arvukast žürii ette toodud valikust sai juba esimesel ringil kokku tõeliselt kõrge kvaliteediga koosluse, mille üle võiks kade olla nii mõnigi “suure” kunsti oksjon. Seekord julgeme tõepoolest öelda, et kehva kunsti sellel oksjonil ei ole.“

Oksjoniga seotud üritused

Seitsmes Tartu noore kunsti oksjon toimub 9. mail 2013 kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17). Palume oksjonil osalemiseks registreeruda hiljemalt 6. maiks e-posti aadressil liina.raus@kunstilaenutus.ee.

Tartu noore kunsti näitus on avatud 5. aprillist 3. maini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13). Oksjonitö ödega saab tutvuda ka veebikataloogis  http://www.lmk.ee/oksjon_kevad2013.

15. aprillil kell 18 tutvustab kunstiteadlane Indrek Grigor Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni töid. Üritusel esitletakse ka oksjoni kataloogi

Raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil kell 18.30 esitavad kirjanikud Maarja Pärtna, Joanna Ellmann, Tõnis Vilu, Kaspar Jassa ja Berk Vaher TÜ raamatukogu kohvikus toimuval Tartu noore kunsti oksjoni ja Prima Vista kirjandusfestivali ühisüritusel oksjonit öödest inspireeritud tekste. Ühtlasi on TÜ raamatukogu kohvikus (Struve 1) kuni 9. maini avatud veebioksjoni enampakkumisele minevate tööde näitus.

Oksjonil ja üritustel osalemine on tasuta.

Kataloogi kujundas ja küljendas Mikser Creative Studio Tartu Loomemajanduskeskusest. Oksjonitööde fotode autorid on Tartu Kõrgema Kunstikooli I ja II kursuse üliõpilased. Pildistamist juhendasid Vallo Kalamees ja Andrus Kannel. Teoses Tartu noore kunsti oksjonile, näitusele ja kataloogi valis välja komisjon, kuhu kuulusid Peeter Talvistu ja Tiiu Talvistu Tartu Kunstimuuseumist, Madis Liplap, Heli Tuksam ja Vallo Kalamees Tartu Kõrgemast Kunstikoolist, Müürilehe kunstitoimetaja Triin Tulgiste, kunstnik Rauno Thomas Moss, Tartu Loomemajanduskeskuse juht Raul Oreškin, disainer Martin Rästa ehk Mammut, kirjanik Berk Vaher, ettevõtja ja kunstisõber Riivo Anton ning Kaleidoskoop Kunstilaenutuse juht Liina Raus. Tööde kogumist aitas läbi viia Tartu Kõrgema Kunstikooli raamatukogu. Näituse Tartu Loomemajanduskeskuses kujundas Madis Liplap Tartu Kõrgemast Kunstikoolist

Oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus, Tartu Kunstnike Liit ja Tartu Kõrgem Kunstikool.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht