Kunstiturg – vaatamata skandaalidele professionaalselt stabiilne!

Haus Galerii

Viimaste aegade kunstisündmuste foonil, mil ajakirjandust haaras pikalt kunstivõltsingute võimalikkuse teema kunstioksjonitel, on Haus Galerii avanud oma sügisoksjoni valiku.
Kindlasti on küsimuse all, kuidas võltsinguskandaalid meie väikest kunstiturgu mõjutavad. Professionaalid, kellel on aastatepikkune kogemus, suudavad omi otsuseid siiski garanteerida ega lase tõsiseid kunstiprotsesse mõjutada.

Haus Galerii, kes on aluse pannud eesti kunstioksjonite traditsioonile, tähistab sel sügisel oma 15. tegevusaastat.
Ühe galerii jaoks on see väikeses, arenevas ning pidevalt muutuvas ühiskonnas pikk aeg. Selle aja jooksul on jõutud nii mõndagi ning galeriist on saanud üks nimekaim ja arvestatuim avalik kunstiliider, seda nii kunstiarvamuslikes kui ka kunstiärilistes küsimustes.

Haus Galerii on läbi oma kogemuse andmas tänases vastuseid kõigile kunstiga seotud küsimustele. Galerii konsulteerib kunsti hindamise, ekspertiisi, kollektsioonide komplekteerimise, investeeringute, interjööride ja kõigi kunstiga seotud võimalike ja võimatute küsimuste osas. Galerii on käivitanud kunstimaastikul terve ahela protsesse, millest on aegade jooksul kasu ja osa saanud äärmiselt suur hulk meie kunstiasjatundjaid, kunstnikke ja publikut.

Galerii on oma 15. sünnipäeva ja oksjonipäeva pidulikult ühendanud.
Oksjon leiab aset koos sellele eelneva sünnipäeva vastuvõtuga galerii ruumides 26. oktoobril algusega kell 18.00.

Kõikide oksjonile tulevate teostega saab tutvuda galerii kodulehel www.haus.ee ning ka kohapeal. Eksponeeritud on kunstiajaloo kronoloogias enam kui 50 teost – alustades Eugen Dückeri maastikuga 1869. aastast, liikudes edasi 20. sajandi algusesse läbi Konrad Mäe, Kristjan Raua, Paul Burmani ning edasi koos Elmar Kitse, Richard Uutmaa, Eduard Wiiralti, Eerik Haameri, Endel Kõksi ja mitmete teiste eesti kunsti vaieldamatute klassikutega.

Oksjonile on võimalik registreeruda nii oksjonieelsetel kuupäevadel galeriis kui e-posti vahendusel haus@haus.ee, aga ka hiljemalt tund enne oksjoni toimumist kohapeal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht