Kunstnik ja kirjamees Ants Viidalepa mälestusõhtul Paides linastuvad režissööride Peeter Brambati ja Maria Viidalepa dokumentaalfilmid

Maria Viidalepp

11. oktoobril 2012 algusega kell 18:00 toimub  Paide Kultuurikeskuse väikeses saalis Paidest pärit maalikunstniku Ants Viidalepa (06.01.1921 – 09.01.2012) mälestusõhtu, mille raames linastub režissöör Peeter Brambati portreefilm „Mees meistrite linnast“  (AD Oculos Film 2007) ning Maria Viidalepa dokumentaalfilm „Minu isa“ (Vesilind, BFM 2012).
 
Peeter Brambati dokumentaalfilm „Mees meistrite linnast“ (25 min) on valminud Eesti Kunstnike Liidu tellimusel 2007. aastal filmistuudios AD Oculos Film koostöös kunstiteadlase Mai Leviniga, kes režissööri konsultandina abistas. Kunstnikust ja emeriitprofessor Ants Viidalepast jutustav film, mida raamistab vanameistri näitus Viinistu kunstimuuseumis 2006. aasta kevadel, avab vana kunstniku igapäevaelu: suvekodu Kassaris, vanad Kassari tuttavad, ateljeekorter Tallinna Kunstihoones ja jalutuskäigud koeraga lähedasel Toompea nõlval. Just mäng minevikuga on Peeter Brambati filmi õnnestumise võti. Ta on lasknud Viidalepal rääkida lugusid, jättes ta omatahtsi enda radadele jalutama (Eesti Päevaleht, Madis Taras).
 
Viidalepa mälestusõhtu teise filmina linastub kunstniku tütre Maria Viidalepa autorifilm “Minu isa” (23 min), mis esilinastus möödunud kevadel kinos Sõprus Balti Filmi- ja Meediakooli magistritööna valminud lõpufilmide kavas “DOKMA 2012”. Filmistuudios Vesilind režissöör Riho Västriku juhendamisel valminud film on omanäoline ning intiimne dokumentatsioon  maalikunstniku elu viimastest kuudest, tema mõtetest ja tunnetest, mis olid elu lõpus veel sõelale jäänud. Film ei taotle kunstiteaduslikku ülevaadet kunstniku loomingust ega püüa korrata juba varasemalt ülesfilmitut. See on film inimese üleminekust olemise ühest järgust teise – elust surma.
 
Kunstnik Ants Viidalepa mälestusõhtu toimub 11. oktoobril 2012  algusega kell 18:00 Paide Kultuurikeskuse väikeses saalis. Filmidele eelneb režissööride sõnavõtt Skype’i vahendusel.
Pilet: 2,5€ (ajakirjanikele sissepääs prii).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht