„Kunstnik ja Kleio. Ajalugu kunstis 19. sajandil” konverents Kadrioru kunstimuuseumis

Kadrioru kunstimuuseumis toimub 14.-15. veebruaril rahvusvaheline teaduskonverents „Kunstnik ja Kleio. Ajalugu kunstis 19. sajandil”. Kunstipärandi tutvustamise kõrval on Eesti Kunstimuuseumi üheks prioriteediks ka kunstiajaloo interdistsiplinaarne uurimine ja sellealane rahvusvaheline koostöö. Käesoleval aastal keskendub konverents ajaloo kujutamisele kunstis.

Konverents „Kunstnik ja Kleio” on ühelt poolt Baltimaadel 19. sajandil kogutud ja loodud ajaloopiltide paar aastat kestnud uurimistöö kokkuvõtteks, teisalt aga uute uurimisperspektiivide avajaks. Konverentsi eemärk ei ole käsitleda ajaloopilte üksnes traditsioonilise ideoloogilise relva ehk propaganda vahendina, vaid 19. sajandi ajaloohuvi ja -uurimise visuaalse allikana. See tähendab vanade uurimismeetodite ülevaatust ja uute küsimuste püstitamist, samuti kunstiajaloolaste tihedat koostööd ajaloolastega ning vastupidi.
 
Kahepäevane konverents on jagatud neljaks teematiliseks sessiooniks: kunstiteos ajaloo tõlgendaja ja visuaalse allika rollis; Ludwig Friedrich von Maydell – Balti ajaloopildi traditsiooni looja; ajaloopilt pärast Friedrich Ludwig von Maydelli; pärand ja taassünd.
 
Konverentsil esinevad ajaloopiltide uurijad Saksamaalt, Venemaalt, Lätist ja Eestist.
 
Konverents toimub Kadrioru kunstimuuseumis 9. märtsil 2014 lõppeva näituse „Kui kunstnik kohtus Kleioga. Ajaloopildid 19. sajandil” raames.
 
Konverents on sünkroontõlkega eesti ja inglise/saksa keelde.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht