Kutse Fotonäitusele “Laps minu täiskasvanud kehas” PÄRNUS

Renee Altrov

Laps minu täiskasvanud kehas
Renee Altrov
 
Tallinna Linnagaleriis 03.05-13.05.2012
Tartu Kaubahalli Galeriis  10.06-22.06.2012
Haapsalu Evald Okase Muuseumis  26.06-13.07.2012
 
Pärnu Kunstnike Maja galeriis 05.09-22.09.2012
Avamine 05.09.2012 kell 17.00

Fotokunstnik Renee Altrov uurib kuidas vabaneda elu jooksul kogunenud emotsionaalsetest reaktsioonidest, mis tekivad kokkupuutest talle lähedaseks saanud asjadega. Korrates lapseea lemmiktegevusest – esemete detailideks lammutamisest saadud kogemust avastab ta, et demonteeritud ja oma argiselt harjumuspärase funktsiooni kaotanud objekt sunnib end värskelt vaatama; muutub uueks ja rikkumatuks justnagu läbi lapsesilmade nähtuks. 

Uku Masingul on essee “Normaalse mõtlemise armetusest”, kus ta kõneleb narkoosi mõjust inimesele. Narkoos kaotavat meie meeled järgmises reas: ruum, aeg, kausaalsuse taip, tajumine, kuulmine, nägemine, kompimine, fantaasia, loogika, mina-tsoon. Tundub, et ka mitmed teised enam või vähem loomulikud narkoosid nagu uni, palavik, meelemürgid, seks, mäng või lapsepõlv, kaotavad samadel alustel meie nn reaalsuse. Masing kirjutab, et kui ruum, aeg, kausaalsus on kuidagi eemaldatud, siis on üliimelik, kui teravaks lähevad meeled ja kui hõlbus on neid suunata kohalt teise või ühe asemel võtta teine. Olgu märgitud, et lastel pole meelte pealmised kihid kuigi paksud ja küllap selles asi ongi, et lapse fantaasia on hulga elusam. 

Altrovi fotod mõjuvad minu jaoks just märkamatu tõukena õndsa või õudse fantaasia juurde, milles olles üldse ei küsigi ruumi, aja, kausaalsuse kohta, vaid lihtsalt tunned end neis fotodes ära, oskad neid tingimata lugeda ja need kõnetavad sind kümnel eri viisil, olgu siis läbi detailide, kompositsiooni, loo, mälestuste, hirmude või millegi muu. 
Gregor Taul (Eesti Kunstiakadeemia kuraator) 

Näitus valmis Artprint ja HP poolt välja kuulutatud Noore Kunstniku stipendium 2012 raames. 

Näitust toetasid Artprint ja HP, MTÜ Fotokunstnike Ühendus, Müürileht, Tartu Kõrgem Kunstikool, Eestifoto, Print Grupp, Saku, Surfhouse, Kink Konk, Birdeye Entertainment ja Kodumajutus Terviseks. 

Südamlik tänu kõigile kes nõu ja jõuga aitasid näituse valmimisele kaasa! 

Fotod on müügis.

Info:
Renee.altrov@gmail.com 
www.reneealtrov.com
www.reneealtrov.tumblr.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht