Kuus Soome kunstnikku ETDM-i galeriis

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

“Out and About”

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis

13.04-19.06.2013

Näitusel pealkirjaga “Out and About” astuvad oma töödega üles kuus kunstnikku: Saana Murtti (sünd. 1974), Silja Puranen (sünd. 1961), Tytti Korin (sünd. 1974), Katja Kotikoski (sünd. 1973), Leena Illukka (sünd. 1962) ja Laura Kärki (sünd. 1978).

Kõik nad kuuluvad kunstnike enda algatusel loodud rühmitusse Artists O, mis koondab praegu tarbekunsti vallas tegutsevaid Soome kunstnikke. 2006. aastal asutatud liidu loojate hulgas on tekstiilikunstnikke, keraamikuid ja klaasikunstnikke. Artists O kuulub Soome tarbekunstnike liidu Ornamo koosseisu.

Kuus eespool nimetatud kunstnikku valiti Artists O rühmitust esindama eelkõige nende loomingu järgi. Tegemist on eri kunstivaldkondade esindajatega, kes oma kriitiliste ja sõltumatute valikutega annavad edasi Soome nüüdisaegse tarbekunsti suundumusi.

Oma töödega näitavad need kunstnikud, et kui luues juhinduda ühtaegu materjalide põhjalikust tundmisest ja kindlast kontseptsioonist, võivad selle tulemuseks olla nii meie mõistust kui ka meeli õrritavad ja üllatavad tööd.

Näituse pealkiri “Out and About” viitab nii kodust eemal, välismaal viibimisele kui ka kunstiteoste mitmekülgsusele ning mitmesuguste kunstivormide ja kunsti erinevate määratluste vahel sõeluvate nüüdisaegsete tarbekunstnike rollile.

Näitust toetavad: Taiteen edistämiskeskus, Svenska Kultur Fonden

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht