Läänemeremaade kultuurifestival Budapestis

Anu Kippasto

Ungari pealinnas Budapestis toimub 3. septembrist kuni 15. oktoobrini Läänemeremaade kultuurifestival (Baltic Sea Festival). Ligi poolteist kuud vältava üritustesarja peakoordinaatoriks on Eesti Instituut  Budapestis. 

Festivali sihiks on tutvustada Ungari publikule Euroopa Liitu kuuluvate Läänemere-äärsete maade kultuurilisi sarnasusi ja erinevusi rõhuasetusega keskkonnasäästlikkusel. Festivali teiseks sihiks on õhutada Läänemeremaade ja Visegrádi maade (Ungari, Tšehhi, Slovakkia, Poola) vahelist dialoogi ja koostööd kultuurivallas.

Festival on esimene Läänemeremaade nii laiaulatuslik ja erinevaid kunstivaldkondi hõlmav koostööprojekt Ungaris, sellel osaleb esinejaid Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Soomest, Taanist ja Rootsist. 

Filmiprogrammis esindavad Eestit Veiko Õunpuu „Tühirand”, Sulev Keeduse „Georgica” ja Ove Mustingu „Vanameeste paradiis”. Seekord Läänemeremaadele pühendatud Budapesti Džässifestivalil astub üles klarnetist Meelis Vind. Kirjandusprogramm „Murder Night” käsitleb põnevusromaani ja Eestit esindab selles Indrek Hargla.

Festivali disainiprogramm koosneb näitustest, kus rõhuasetus on säästlikul eluviisil ja loomingulisel lähenemisel keskkonnakaitsele. Eestit esindab Reet Aus näitusega „Rääkivad kleidid”. Installatsioon koosneb kaheksast spetsiaalselt näituse jaoks disainitud kleidist, mis on valmistatud erinevatest taaskasutusmaterjalidest (vanad kodutekstiilid, mahakantud sõdurivormid, tekstiilitööstuse jäägid jms). Igale kleidile valmib selle lugu iseloomustav hääleimprovisatsioon koostöös Eesti/Soome laulva näitleja Ingrit Vaheri ja Soome helikunstniku Ville Hyvöneniga.
(vt www.reetaus.com, www.villehyvonen.fi)

Festivali kodulehekülg asub Euroopa kultuuriinstituute ühendava organisatsiooni (EUNIC) Budapesti klastri veebilehel www.eunic-hungary.eu/balticsea

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht