Laine Jänes osaleb Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel ja annab üle Euroopa Liidu kirjandusauhinna

Katrin Arvisto

Kultuuriminister Laine Jänes võtab täna osa Euroopa Liidu kultuuri-, audiovisuaal- ja spordivaldkonna ministrite istungist Brüsselis. Täna õhtul osaleb minister Euroopa Liidu kirjandusauhindade üleandmisel, ühe auhindadest saab Tiit Aleksejev romaani „Palveränd“ eest.

Istungil on kavas võtta vastu Euroopa Liidu kultuurivaldkonna töökava aastateks 2011–2014, järeldused kultuuri rollist vaesuse ja sotsiaalse tõrjutusega võitlemisel ning filmivaldkonna seostest digitaliseerimisega. Ministrid arutlevad muuhulgas Euroopa Liidu digitaalse tegevuskava üle, mis keskendub peamiselt uutele meediavõimalustele ning püüab luua lihtsamat juurdepääsu kultuurilisele infosisule. See on aga tihedas seoses intellektuaalse omandi teemadega ning vajab seetõttu põhjalikku arutelu. Lisaks käsitletakse nõukogu istungil mitmeid sporditeemasid, põhjalikumalt on kõne all spordi sotsiaalne mõõde.

Õhtul annab minister pidulikul tseremoonial üle Euroopa Liidu kirjandusauhinna Tiit Aleksejevile, kes saab selle ühena üheteistkümnest Euroopa kirjanikust. Auhinnaga tunnustatakse Euroopa kaasaegse proosakirjanduse loomingulisust ja mitmekesisust. 2010. aastal saavad auhinna lisaks Eestile veel Belgia, Taani, Küprose, Soome, Saksa, Luksemburgi, Rumeenia, Sloveenia, Hispaania ja endise Jugoslaavia Vabariigi Makedoonia kirjanikud, iga riigi auhinnasaaja osas tegi valiku rahvuslik žürii.

Tiit Aleksejevi 2008. aastal ilmunud „Palveränd“ on ajalooline põnevusromaan, mis põhineb Esimese ristisõja kroonikatel.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht