Laulu- ja tantsupeo tuli liigub 2014. aastal külast külla ja käest kätte

Sten Weidebaum

Idee- ja projektikavandite konkursil “TuleTulemine 2014” valiti kümnekonna eriilmelise töö hulgast võidutööks ideekavand “Külast külla – käest kätte”.  Samas jäid sõelale õige mitmed teisedki ideed, mida nüüd üheskoos autoritega asutakse edasi arendama, et neid 2014. aasta laulu- ja tantsupeo tuleteekonnaga siduda.

Esmakordselt toimunud idee- ja projektikavandite konkursi “TuleTulemine 2014” eesmärk oli leida kaasamõtlejaid ja häid ideid 2014. aastal toimuva XXVI laulu- ja XIX tantsupeo tuleteekonna korraldamiseks. Ideid laekus kuni viimase minutini mitmelt poolt Eestist ja kaugemaltki ning autorite hulgas oli nii suuremaid kui ka väiksemaid organisatsioone, laulukoore ja kaasamõtlejaid.

“Väga rõõmustab see, et tööde hulgas on põhjalikke projekte ja ideekavandeid ning samas on hea meel selle üle, et ei kõheldud teele saata ka esmaseid mõtteid ja ideid, millest võib sündida kauneid puudutavaid hetki meie tuleteekonnal”, sõnas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum.

Ideekavandi “Külast külla – käest kätte” autorid soovivad tuleteekonna tuua kõigile inimestele hästi lähedale, et võimalikult paljud saaksid teekonnal osaleda. Tule tooksid Tartust Tallinnasse lauljad, tantsijad ja pillimehed jalgratastel ning peotuld võiks vedada Eestis tehtud uutel ja vanadel jalgratastel. Peatuskohtades ning vahetuspunktides antakse tõrvikut käest kätte, et igaüks saaks seda puudutada ja käes hoida ning tunneks, et see on ka tema tuli.

2014. aasta laulu- ja tantsupeo korraldus- ja lavastustoimkond usub, et selliselt ratastel läbi Eestimaa rännates on tuli inimestele tõepoolest väga lähedal ning käest kätte edasi liikudes kogub ta igast puudutustest palju hingesoojust.

“Külast külla – käest kätte” ideekavandi autoriteks on Tartu meeskoor Akadeemiline Emajõgi ning Tartu naiskoor Emajõe Laulikud, kes ka 2009. aastal korraldasid laulupeo tuleteekonda Tartust Pärnusse.

Konkursile laekunud töödest soovitakse võidutööga võimalust mööda siduda Eesti Meestelaulu Seltsi ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi poolt esitatud väga põhjalikud ideed, mis lähtuvad soovist märgata ja märkida olulisemaid laulu- ja tantsupidudega seotud sündmusi, endisi ja tänaseid Eestimaa koori-ja tantsujuhte, kultuuritegelasi ja heliloojaid.

Samuti jäid silma Rein Siku ja Kalle Isanda poolt saadetud ideed tuleteekonna virtuaalsetest lahendustest ning Tenerifel elava eestlase Olavi Antonsi poolt välja pakutud mõte välismaal elavate kaasmaalaste kaasamisest.  Väga sümpaatne oli ka Londonis elava noore eestlasest kunstitudengi Mari Enniste pakutud disainilahendus.

“2014. aasta laulu- ja tantsupeo korraldajad tänavad kõiki kaasamõtlejaid! Kõigis pakutud ideedes ja projektides on väga palju soojust ja siirust ning selgesti on tunda, et peotuld tõepoolest väga oodatakse”, edastab Weidebaum korraldajate tänusõnad.

Tuleteekond “TuleTulemine 2014” algab Tartust 15. juunil ning tuli jõuab Tallinnasse 3. juulil 2014.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu “Aja puudutus. Puudutuse aeg” toimub Tallinnas 4.–6. juulil 2014.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht